![](https://50vidsotkiv.org.ua/wp-content/uploads/2020/10/121195395_10158893556744873_5699194403649366696_o-1024x576.jpg)
15 жовтня о 16.00 відбудеться дискусія «Не здавай мандат: історії боротьби за депутатство і поради експерток».
Це перші вибори в Україні, які проходять за новим Виборчим кодексом, який зокрема передбачив і запровадження гендерної квоти. Під час формування єдиного та територіальних виборчих списків партія повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях із першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі). Логічним наслідком формування списків за таким принципом мала б стати присутність жінок у депутатаському корпусі на рівні 40%.
Проте уже зараз бачимо, що партії застосовують маніпуляції, що спонукають жінок, які включені до партійних списків, або відмовлятися від балотування, або у подальшому не претендувати на депутатські місця.
Про виборчі технології довкола гендерної квоти говоритимемо під час онлайн-події «Не здавай мандат: історії боротьби за депутатство і поради експерток».
Захід збере спікерок, які поділяться:
- власними історіями відстоювання права на депутатство;
- інформацією про гендерні квоти на місцевих виборах;
- алгоритмами дій задля захисту та відстоювання права на мандат.
Спікерки події:
Юлія Костенко, екс-депутатка Полтавської обласної ради
Юлия Єременко, депутатка Херсонської міської ради
Віта Думанська, координаторка Руху «Чесно»
Ольга Коцюруба, старша радниця з правових питань громадянської мережі «Опора»
Христина Кіт, голова ГО «Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», практикуюча адвокатка
Оксана Косенко, координаторка проєктів ПРООН Україна
Модерує Леся Ганжа, головна редакторка проєкту «Жінки – це 50% успіху України».
Реєстрація обов’язкова
Захід ініційовано UNDP Ukraine / ПРООН в Україні в рамках проєкту “Посилення участі жінок в політиці на регіональному рівні” за підтримки Royal Norwegian Embassy in Kyiv та відбудеться у партнерстві з проектом «Жінки – це 50% успіху України», Національним демократичним інститутом (НДІ), Асоціацією жінок-юристок України ЮрФем, Рухом «Чесно».
50%