Відсутність жінок серед вищого керівництва Китаю викликає занепокоєння. Про це йдеться у звіті Організації Об’єднаних Націй, пише Reuters.
ООН рекомендує Китаю ухвалити встановлені законом квоти та систему гендерного паритету, щоб прискорити рівне представництво жінок в уряді.
Десятиліття президента Китаю Сі Цзіньпіна на посаді генерального секретаря партії призвело до того, що кількість жінок у політиці зменшилася, а гендерний розрив у робочій силі збільшився, кажуть науковці та активісти.
Читайте також: Гендер і держслужба: що показали результати опитування?
Комітет ООН із ліквідації дискримінації щодо жінок опублікував звіт, де рекомендує збільшити гендерний паритет у владі Китаю. У документі зазначено, що хоча представництво жінок у політичному та громадському житті Китаю зросло, комітет стурбований тим, що жінки представляють лише 26,54% депутатів Всекитайських зборів народних представників.
«Із жовтня 2022 року серед 24 членів політбюро Комуністичної партії Китаю вперше за 20 років не було жодної жінки, як і серед семи членів постійного комітету політбюро», — йдеться у звіті.
ООН закликала Китай збільшити кількість жінок у всіх урядових бюро, включно із судовою системою та дипломатичними службами, особливо на рівнях ухвалення рішень. У рекомендаціях також закликали скасувати «непропорційні обмеження» на реєстрацію неурядових організацій і забезпечити, щоб правозахисниці не піддавалися залякуванням, переслідуванням і репресіям за свою роботу.