Головна Статті «Опора»: На виборах до місцевих рад обрали 36% жінок

«Опора»: На виборах до місцевих рад обрали 36% жінок

1
686

Серед усіх обраних на місцевих виборах кандидатів 64% є чоловіками, а 36% – жінками. Тоді як серед кандидатів, зареєстрованих Центральною виборчою комісією, жінок було 44,2%. Тобто жінок було обрано до місцевих органів влади у пропорційному відсотку менше, ніж кандидувало. Такими є висновки Громадянської мережі «Опора» за результатами спостереження за місцевими виборами 2020 року.

Читайте також: 43% жінок у списках: проміжні результати гендерного моніторингу

Також повідомляється, що в обласних радах 28,2% обраних депутатів є жінками; в районних – 33,7%; у радах громад з кількістю виборців понад 10 тисяч – 32,8%, у громадах із кількістю виборців до 10 тисяч – 41,6%.

Проте найнижчий відсоток жінок є серед обраних міських, селищних та сільських голів – 16,8%. Як зауважує «Опора», і кандидаток-жінок на дану посаду теж було значно менше, ніж кандидатів-чоловіків.

Окремо варто відзначити, що найбільше представництво жінок серед сільських голів – 21,1%. Серед селищних цей показник складає 16,5%, а серед мерів міст – лише 9,3%.

Серед низки політичних сил, що отримали найбільше мандатів за результатами місцевих виборів, найвищий відсоток обраних жінок-кандидаток у списках партії «Наш край» – 40,3% та «Слуга народу» – 39,1%, а найнижчий у ВО «Свобода» – 26%.

Читайте також: Гендерний моніторинг: Вплив квоти був обмежений через формальне ставлення партій

Громадянська мережа «Опора» також проаналізувала спосіб обрання кандидаток-жінок у розрізі ЄБВО (список) або територіального виборчого округу.

За результатами аналізу монітори відзначили, що переважно однаковий відсоток жінок обраний, що по ЄБВО, що по ТВО. Виняток становлять обласні ради, де кількість жінок, що пройшли до ради по списку партії, є вдвічі більшим, ніж по ТВО – 39,4% проти 18,6%.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті