Головна Статті Опитування НДІ: 74% українців та українок хочуть бачити у владі жінок

Опитування НДІ: 74% українців та українок хочуть бачити у владі жінок

1
514

74% українців та українок хочуть бачити кращий баланс чоловіків та жінок у політичному житті. Про це свідчать останні дослідження громадської думки, проведені Національним Демократичним Інститутом. У грудні 2021 це значення дорівнювало 66%.

Також 55% опитаних відповіли, що, на їхню думку, чоловіки більше залучені до політичного життя. 40% зауважили, що і чоловіки, і жінки представлені у владі рівною мірою.

Читайте також: Не потім наздоганяти, а вже вмикатися: Чи готова Україна до феміністичної зовнішньої політики?

Рівномірний баланс чоловіків та жінок у політичному житті є важливим, оскільки це було б справедливо, зауважили 40% опитаних. 35% респондентів відповіли, що так у владі буде більше різноманіття думок, 11% зазначили, що баланс чоловіків та жінок у владі додасть ефективності. 8% зауважили, що це залучить більше кваліфікованих лідерок та лідерів та приверне увагу до соціальних проблем (відповіли 7% опитаних).

У опитуванні також досліджували ставлення до ЛГБТ+ людей та їхнє право на цивільне партнерство, можливості укладати шлюб та всиновлювати дітей.

Читайте також: На часі: до Ради подали законопроєкт про реєстровані цивільні партнерства

Згідно з результатами, 58% опитаних відповіли, що ЛГБТ+ люди повинні мати такі ж права, як і всі інші, 56% зазначили, що повинні мати право на цивільне партнерство, 44% опитаних погоджуються що ЛГБТ+ люди повинні мати право укладати шлюб. Ті, хто особисто знають когось із ЛГБТ+, удвічі частіше підтримують рівні права для ЛГБТ+ ніж ті, хто не знають.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті