Головна Статті «Оцінювати дії, а не зовнішній вигляд»: у Раді відреагували на сексистський жарт Зеленського

«Оцінювати дії, а не зовнішній вигляд»: у Раді відреагували на сексистський жарт Зеленського

0
601

Співголови міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Олена Кондратюк, Марія Іонова та Інна Совсун засудили будь-які прояви сексизму та дискримінації в політиці. Про це йдеться у заяві, яку оприлюднило МФО.

«Президент України, висловлюючись про парламентську опозицію, дозволив собі сексистський жарт на адресу депутатки, керівниці парламентської фракції – Юлії Тимошенко, який стосувався її зовнішнього вигляду. На жаль, це лишається поширеною практикою в Україні: політикинь оцінюють за їхнім зовнішнім виглядом, а не за тим, що вони говорять чи пропонують як політичні діячки», – зазначається у заяві.

У МФО переконані, що політиків треба оцінювати за їхніми діями, а не за зовнішнім виглядом.

«Подібні висловлювання є неприпустимими, вони яскраво демонструють принизливе ставлення до жінок у політиці, тим самим завдають шкоди діловій репутації, честі і гідності політикинь. Укотре хочемо закликати всіх публічних осіб дотримуватися етики та принципів недискримінації у комунікаціях та взаємодії як у середині команд, так і зовнішніх зв’язках. Адже «нова політична культура» – це в першу чергу про гідність та етичне ставлення і поводження, в тому числі з опонентами», – підсумували в міжфракційному об’єднанні.

Напередодні президент України Володимир Зеленський та лідерка фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко обмінялися низкою реплік у соціальних мережах. Спочатку Зеленський написав, що Тимошенко пропонувала йому кандидатури на різні посади («на солодкі місця», як висловився президент) в обмін на підтримку від «Батьківщини» у Верховній Раді.

«Звісно, ми відмовили. Адже епоха договірняків скінчилася назавжди… Але подивіться, який гарний вигляд має зараз «опозиція». Така фігура! А знаєте, чому? Тому що зараз їй просто не дають «солоденького», – саркастично пожартував Зеленський.

Лідерка «Батьківщини» відповіла йому: «Раз на п’ять років деяким українським президентам здається, що вони взяли джек-пот! А далі все за сценарієм… Словом, чекаємо Вас на корпоративах… Можна зі своїм піаніно».

Нагадаємо, що це вже не вперше президента звинувачують у сексизмі. Так, 17 червня Зеленський, виступаючи в найбільшому в світі кампусі стартапів у Франції, назвав українських жінок у переліку «брендів» країни. Після цього на сайті президента з’явилася петиція від Громадського альянсу «Політична дія жінок» з вимогою до глави держави вибачитися за сексистські висловлювання.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті