Головна Статті Парламент Молдови підтримав ратифікацію Стамбульської конвенції

Парламент Молдови підтримав ратифікацію Стамбульської конвенції

4
475
Попри численні вимоги, в Україні Стамбульську конвенцію досі не ратифіковано.
Попри численні вимоги, в Україні Стамбульську конвенцію досі не ратифіковано. Фото УНІАН

Парламент Молдови проголосував у першому читанні за ратифікацію Стамбульської конвенції проти гендерного насильства, про це пише «Главком».

1 жовтня на засіданні парламенту Молдови депутати підтримали у першому читанні ратифікацію Стамбульської конвенції. Рішення про ратифікацію підтримали 54 депутати від пропрезидентської коаліції «Дія та солідарність». Голосування у другому читанні відбудеться через два тижні.

Водночас Блок соціалістів та комуністів вимагав виключити питання з порядку денного. У момент голосування соціалісти та комуністи покинули сесійний зал.

Читайте також: Ратифікація Стамбульської конвенції: Тепер гендер знищить сімʼю? Ні! Пояснюємо чому


Відмітимо, що Республіка Молдова приєдналася до Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами ще у 2017 році.

Стамбульська конвенція передбачає криміналізацію сімейного та гендерного насильства, а також заходи попередження, захисту і підтримки. Конвенція також зобов’язує розробити довгострокові плани боротьби з насильством щодо жінок.

Конвенцію Ради Європи підписали 46 країн і Євросоюз. Однак ще 11 з них не ратифікували цю угоду, серед яких і Україна.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я провела новий аналіз, згідно з яким кожна третя жінка у світі, а це 736 млн осіб, зазнала фізичного чи сексуального насильства. Сьогодні жертвами домашнього насильства стають жінки у молодшому віці, хоча загальна кількість постраждалих залишається незмінною.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті