Головна Статті Партнерство Біарриц: спростування фейків, міфів та домислів

Партнерство Біарриц: спростування фейків, міфів та домислів

3
1,496

Партнерство Біарриц не просуває ЛГБТ та гендерну ідеологію, а бореться за права жінок та з гендерною нерівністю, пише VoxUkraine.

У мережі поширюється інформація про те, що Партнерство Біарриц просуває ЛГБТ, руйнує сімейні цінності та несе гендерну диктатуру. Однак, насправді наведене твердження є маніпулятивними і ніяк не відображає основну мету цього партнерства. Часто подібні матеріали зміщують основний акцент з розширення прав та можливостей жінок на вигадану загрозу з боку ЛГБТ спільноти.

Читайте також: Україна приєдналася до «Партнерства Біарриц» з утвердження гендерної рівності

11 вересня 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці Партнерства Біарриц. Приєднання до нього ініціювала перша леді України Олена Зеленська у грудні 2019 року, а у травні цього року Кабінет Міністрів України схвалив це приєднання. Будь-які твердження про те, що влада приховує суть Партнерства, – неправдиві, оскільки процес долучення до Партнерства та пояснення його суті висвітлювали офіційні джерела.

Суть Партнерства Біарриц

Партнерство Біарріц для гендерної рівності – це ініціатива голів держав Групи семи (G7), яку започаткували 25 серпня 2019 року у місті Біарриц (Франція). Основна мета Партнерства – боротьба з гендерною нерівністю і об’єднання зусиль міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності. Для цього Консультативна рада Партнерства у заклику до дій визначила 79 найкращих практик-законів щодо гендерної рівності у чотирьох сферах (насильство, економічне зміцнення, освіта, охорона здоров’я та подолання дискримінації) та закликала лідерів G7 та інших країн впровадити прогресивне законодавство щодо гендерної рівності, спираючись на рекомендації найкращих практик.

Це означає:

  • припинення насильства на основі гендеру;
  • забезпечення чесної та якісної освіти та охорони здоров’я;
  • сприяння розширенню економічних можливостей жінок;
  • забезпечення повної рівності між чоловіками та жінками в державній політиці.

Крім того, Рада Партнерства також закликає держави ратифікувати інші стандарти гендерної рівності, включаючи Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW), Стамбульську конвенцію, Конвенцію МОП щодо викорінення насильства та домагань в світі праці.

Як ми зазначали у раніших матеріалах, Стамбульська конвенція, не замінює поняття «стать» на поняття «гендер». Гендер та стать це різні речі. Усвідомлення гендерної ідентичності, зумовленої суспільством, ніяк не впливає на біологічну стать і не обов’язково мотивує до її зміни.

Вигадки та домисли навколо Партнерства Біарриц

Матеріали, які спотворюють суть Партнерства Біарриц, часто говорять про 

  • пропаганду зміни статі з 14 років (прийнята медична назва – хірургічне втручання при гендерному переході),
  • легалізацію одностатевих шлюбів,
  • усиновлення дітей одностатевими парами,
  • нав’язування сексуальних ролей,
  • перехід на гендерно-нейтральні або спільні туалети,
  • ліквідацію сімейних цінностей та «сімейно-орієнтованих законів»,
  • обмеження свободи слова та віросповідань тощо.

Утім, це вигадки, і це зрозуміло після прочитання заклику до дій Партнерства. 

До речі, ще до приєднання до Партнерства нова українська школа запровадила пояснення дітям того, що біологічна стать дана від природи, гендерну ідентичність зумовлює соціум, є різні сексуальні орієнтації. Тому безпідставно звинувачувати долучення до Партнерства в зміні підходів до сексуальної освіти дітей.

Зобов’язання України для реалізації рівних можливостей у рамках Партнерства

Приєднавшись до Партнерства Україна взяла на себе зобов’язання у п’яти сферах, а саме:

  • розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;
  • навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків;
  • запобігання насильству;
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків;
  • створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

Бачимо, що у цих зобов’язаннях «імплементації гендерних ролей» немає, так само, як і «лякалок», про які ми писали у попередньому блоці.

У мережі циркулюють й інші неправдиві твердження навколо теми гендеру. Перевірену інформацію можна знайти у наших попередніх матеріалах тут, тут і тут.

VoxUkraine

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті