Жінки — це 50% успіху України

«Перескрепити поребрик»: реакція соцмереж на Всеукраїнський форум сім’ї

А ви знали, що якщо прибрати із усіх законів слово «гендер», то це «збереже країну»? Подібні закиди, озвучені високопосадовцем, щонайменше дивують своєю безглуздістю. А ще – викликають саркастичну посмішку. «Бо що ж це виходить, гендер – гірше Путіна?!», – жартують українці в соцмережах.

1 березня у Києві відбувся IV Всеукраїнський форум сім'ї. Його делегати ухвалили резолюцію, в якій виступили проти ратифікації Стамбульської конвенції, а також озвучили вимоги щодо забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім'ї й створення відповідного законодавства і центрального органу виконавчої влади. Крім того, на форумі вимагали ліквідувати посаду Уповноваженої з питань гендерної політики, а секретар РНБО Олександр Турчинов відзначився виступом проти «сотні гендерів» у законодавстві й за побудову України на «вічних євангельських цінностях».

50% слідкували за реакцією на подію і зібрали низку найбільш влучних коментарів.

Голова громадської організації «Інсайт» Олена Шевченко обурилася виступом Турчинова на форумі та засудила прийняту резолюцію:

 

Водночас дизайнер і засновник видавництва «Видавництво» Ілля Стронґовський так прокоментував резолюцію форуму: «Недостатньо скрепно, треба перескрепити поребрик».

Шеф-редактор УНІАН Михайло Ганницький теж висловився з приводу виступу Турчинова. Крім того, агентство оперативно надрукувало саркастичну картинку, реагуючи на подію.

Блискавична й гостра реакція була також у видання Update:

Більш стриманою була віце-спікерка Ірина Геращенко. Вона не конкретизувала, чи коментує саме виступ Турчинова на згаданому форумі, чи просто пише пост про наболіле, проте вийшло дуже навіть в тему.

«Не слово «гендер» – небезпека країні, а нерівність, печерний сексизм , дискримінація за гендерною ознакою ( яку на собі відчувають всі жінки- політики, я в тому числі)», – написала політикиня. Вона також закликала не вітати її з 8 березня.

«Це день солідарності і боротьби – за рівні права жінок, а не за тюльпанчик від колеги», – зауважила Геращенко.

Користувачів соцмереж чи не найбільше зачепив саме виступ секретаря РНБО, тож його жваво обговорювали.

Утім, не лише Турчиновим єдиним. Так, міністр юстиції Павло Петренко теж “відзначився”, приплівши Радянський союз до демографічної ситуації:

Доволі притомний і життєствердний коментар щодо форуму озвучив ЛГБТ-активіст і представник Центру «Наш світ» Андрій Кравчук:

«Танці, пісні та фільм про «загрозу гендеру». Політична та церковна верхівка прийшла на «Всеукраїнський форум сім’ї». Гості подивились фільм, в якому гендер названо наступною великою загрозою після комунізму(!) і всіляко нівелюються права ЛГБТ, поговорили про важливість сім’ї та народжуваність й розійшлись. А в нас лишилось купа питань. Головне – що це було?», – резюмує Громадське.

Як повідомлялося, 1 березня в Українському домі відбувся IV Всеукраїнський форум сім'ї. Там були присутні президент Петро Порошенко, секретар РНБО Олександр Турчинов, голова ПЦУ митрополит Епіфаній, президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської-п'ятидесятників Михайло Паночко, голова Всеукраїнського союзу християн-баптистів Валерій Антонюк і глави інших церков, а також глава Світового конгресу сімей Брайн Браун. Крім того, у форумі брали участь міністр юстиції Павло Петренко, міністр у справах молоді та спорту Ігор Жданов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заступник міністра освіти Павло Хобзей, уповноважений президента з прав дітей Дмитро Кулеба. Також на підтримку сімейних цінностей виступили нардепи Юлія Тимошенко, Максим Бурбак, Олег Березюк, Ольга Богомолець, Микола Княжицький, Юрій Мірошниченко, Дмитро Ярош та екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

Нагадаємо також, що секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов виступив на Форумі проти «сотні гендерів». Це не перший його подібний виступ. На початку грудня 2018 року Турчинов уже виступав проти Стамбульської конвенції й критикував уповноважену з питань гендерної політики.

Підготувала Вікторія Кобиляцька, 50%

Фото: rkc.lviv.ua