Головна Статті Петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції набрала необхідну кількість голосів

Петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції набрала необхідну кількість голосів

9
2,011

Петиція з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію назбирала необхідну кількість голосів. Про це свідчить документ на сайті офіційного інтернет-представництва президента України.

Електронна петиція була опублікована 24 лютого і зібрала необхідну кількість підписів на 10 днів раніше від останнього терміну (за останню добу петицію підписали понад 3000 людей). Документ закликає ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Раніше в соціальних мережах розгорнули кампанію з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію. З’явився навіть відповідний хештег #підпишипетицію з проханням підписувати петицію на сайті президента України. Звернення підтримали низка відомих діячок, діячів та громадських організацій.

Читайте також: #Підпишипетицію: Кампанія за ратифікацію Стамбульської конвенції

Стамбульська конвенція є першим документом, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством стосовно жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.

Також, згідно з конвенцією, кримінальному або іншому правовому покаранню повинні підлягати і сексуальні домагання (харасмент). У документі також наводиться визначення «гендерно обумовленого насильства».

Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. Проект Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, вносився до українського парламенту в листопаді 2016 року і не набрав необхідної кількості голосів. Попри те, що в документі йдеться про важливі та актуальні питання, конвенція продовжує викликати гострі дискусії і досі не є ратифікованою.

50%

Фото: 112.ua
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті