Головна Статті Побажання смерті та цькування: чому Аліна Михайлова потерпає від кібербулінгу

Побажання смерті та цькування: чому Аліна Михайлова потерпає від кібербулінгу

3
2,121

Очільниця медслужби батальйону Вовки Да Вінчі, депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова потерпає від масового цькування в інтернеті. Вона наречена Дмитра Коцюбайла, який загинув у боях під Бахмутом.

Користувачі соціальних мереж накинулися на Михайлову після того, як у мережі з’явились новини, що політикиня нібито судиться із батьками Коцюбайла за квартиру.

Народна депутатка України Олександра Устінова підтримала Аліну Михайлову. Політикиня пригадала, як Аліна працювала у неї в команді.

«Скажу відразу — я мало зустрічала таких порядних, щирих, відважних не те, що дівчат, а й чоловіків. У неї ніколи не було «сірого» — завжди була правда і зло, і вона завжди відстоювала перше».

Аліна Михайлова та Олександра Устінова
Аліна Михайлова та Олександра Устінова

Устінова також розповіла, як Аліна із Дмитром придбали разом квартиру та спільно облаштовували її.

«Мені прикро, що зараз, окрім усього болю, вона змушена йти до суду, щоб залишити собі їх маленький затишний куточок — щоб вони там жили з Х‘юго, як колись, чекаючи Діму з фронту. Мені боляче навіть уявити, через що вона проходить зараз, втративши найдорожче в житті, а тепер маючи купу «фейсбучних» розумників, більшість яких навіть десятої частини не зробили того, що вона в житті, абсолютно альтруїстично жертвуючи своїм життям кожен день заради країни», — написала Устінова.

Погрози Аліні Михайлові
Погрози Аліні Михайловій

Скандал загострився, коли Тарас Чорновіл опублікував у своєму телеграмі допис про те, що на «5 канал» запрошують тільки «зелених і підолігархічних шмар». Цю публікацію він проілюстрував скріншотом з інтерв’ю Аліни Михайлової ведучій каналу Яніні Соколовій. 

Скриншот із телеграму Тараса Чорновола

Згодом Тарас Чорновіл зазнав нападу у Києві. Група невідомих хлопців облила його зеленкою, після чого політика кинули в сміттєвий бак. Пізніше заявили, що таким способом вони відстоюють честь і гідність Аліни Михайлової. 

Після цього Аліні почали погрожувати, бажали смерті та обзивали принизливими словами. Водночас, чимало політикинь та лідерів та лідерок громадської думки стали на захист парамедикині.

Народна депутатка Соломія Бобровська написала, що Чорновіл опинився у смітнику, бо українці вимагають справедливості. А напади на Михайлову схожі на замовлення.

«Ганебно і дуже соромно читати всі ці гнилі і примітивні замовлення на Аліну Михалову, яка стала поперек горла професійним цинічним довговічним продажним політиканам. Перегнули у своєму замовленні валити Аліну, тепер ця хвиля зачепить і їх. Їм давно пора на вихід.

І це ще дуже гуманно, що Тарас опинився в смітнику і зеленці. Запит на справедливість дуууже високий в державі, а реалізація запиту держави мінімальна. Бо крім чужих вош, є свої гниди, які знищують все раціональне і світле, що в суспільстві зароджується. Тому гнидам пора відповідати за свої слова і вчинки».

Політикиня також запропонувала весь негатив, який мають коментатори, спрямувати у інше русло підтримку армії.

«Ваше би завзяття та на те, щоб #русофобіябуладостатня, ботів у російське інформполе або гроші за армію ботів на лікування наших військових — було б більше толку», додала Бобровська.

Ворог хоче влізти нам у мозок і подолати нас таким чином — роз’єднавши і вселивши зневіру

Юлія Паєвська («Тайра»), написала у фейсбуку, що відчуває сором від ситуації, що склалася.

«Мені соромно перед ДаВінчі, перед загиблими, перед тими, хто боронить сьогодні Україну і відчайдушно працює на перемогу, яка, до речі, ще не досягнута. І для того, щоб вона здійснилася, у нас попереду ще дуже багато війни і втрат.

Ваші емоції загалом можна зрозуміти — не маючи змоги або бажання вчепитися в горлянку ворогу, ви чіпляєтеся в горлянки тих, хто ближче до вас або кого добре видно.

Я не хочу виправдовувати нестриманісь і різкість, хоча прекрасно розумію, як часом важко зберегти спокій — іноді просто неможливо», — написала Тайра.

Водночас війсковослужбовиця зауважила, що важливо не піддаватися емоціям та страху і залишатися об’єднаними, аби отримати премогу над ворогом.

Юлія Паєвська підтримала Аліну Михайлову

«Мені ввижається чергова спроба ворога влізти нам в мозок і подолати нас таким чином роз’єднавши і вселивши зневіру, якщо він не можеі перемогти на фронтах. Не піддавайтеся. Ви ж не піддаєтеся страху, скільки би не обстрілювали наші міста? Воїни гинуть, забезпечуючи без перебільшення ваше існування. Давайте спершу переможемо, відбудуємо нову країну, а потім розбирайтеся скільки завгодно, хто скільки і чого зробив для перемоги», — підсумувала Юлія Паєвська.

Читайте також: Аліна Михайлова: «Є люди, які стоять за мною і яких я не маю права зрадити»

Давайте не вбивати себе та інших словами, хейтом та ненавистю

Головна редакторка онлайн-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва теж підтримала Аліну Михалову та закликала не розпалювати протиріччя, адже це може грати на руку росіянам.

«Мені боляче, коли українців, які зараз є прикладом в усьому світі, не цінують свої ж співгромадяни. Мені дуже не хочеться, щоб ми усі пересварилися. Бо росіянам тільки це і потрібно.

У нас можуть бути десятки протиріч, різні погляди. Дехто з нас може помилятися. Дехто з нас може вважати, що помиляються інші. Блін, всі ми можемо помилятися. Ми вже 16 місяців живемо в суцільному мороку. І бувать дні, коли дуже складно. Бувають ранки, коли збираєш себе по запчастинах від новин. Але давайте не вбивати себе та інших словами, хейтом та ненавистю. Нам усім дуже потрібно вижити та перемогти», — написала Севгіль Мусаєва.

Я мрію про адміністративну чи кримінальну відповідальність за цькування в соцмережах

Голова Жіночого ветеранського руху Андріана Сусак підтримала Аліну Михалову, зауваживши, що мріє про покарання за цькування в соцмережах.

«Аліна зараз на фронті, керує медичною службою, рятує воїнів, бореться з ворогами, не зупиняється. Де, ви, коментатори? Що ви зробили доброго, окрім поливання брудом, відстоювання в жорстокій формі вашого будь-якого Гетьмана, писанини в соцмережах.

Люди забувають про війну, для них цінність — це гра в політику. Ботоферми По, Зе, Кли, Ю — це жесть, це про надлюдське розуміння кордонів і поваги. На вулиці за це дають по морді, а як же бути в соцмережах, де реально іде цькування вже військових під час війни з орками.

Я мрію про адміністративну чи кримінальну відповідальність за цькування в соцмережах, як це відбувається в Канаді, щоб хоробрі інтернет воїни почали думати, що можна писати, і не пробивали дно цинізму», — написала Сусак.

Читайте також: Рекомендації щодо припинення насильства проти політично активних жінок

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті