Головна Анонси Показ фільму «Глорії» про ікону фемінізму Ґлорію Стайнем: Київ, 18 травня

Показ фільму «Глорії» про ікону фемінізму Ґлорію Стайнем: Київ, 18 травня

3
1,229

Фестиваль американського кіно «Незалежність» та «Жінки – це 50% успіху України» запрошують на показ фільму – байопіку «Глорії» про ікону фемінізму Ґлорію Стайнем.

Фільм вийшов на екрани 2020 року.

Режисерка: Джулі Теймор
Сценаристки: Джулі Теймор, Сара Руль, Ґлорія Стайнем
У ролях: Джуліанна Мур, Алісія Вікандер, Жанель Моне

Читайте також: Дискусія про фільм «РБГ: Життя ікони правосуддя»: Гендерна рівність – це не про жінок, це про справедливість

Фільм прослідковує вражаючий життєвий шлях Ґлорії Стайнем від часів її молодості до популярності – п’ять постатей Ґлорії знайомлять глядача з різними етапами її життя: юність в Індії, заснування журналу Ms. у Нью-Йорку, впливова роль у розвитку руху за права жінок у 1960-х і надалі.

«Наприкінці фільму склалося враження, ніби я особисто знала Стайнем, і ще, наче є надія серед цього пекла, у якому ми живемо. Це саме той фільм, який так потрібен нам у ці часи», – Лоррі Кікта, Film Threat.

Глорія Марі Стайнем (Gloria Marie Steinem) народилася 25 березня 1934 року в Толідо, Огайо.

Американська феміністка, журналістка, соціальна та політична активістка, авторка, редакторка та лекторка.  

Із кінця 1960-х-початку 1970-х Глорія Стайнем стала найвідомішою у США борчинею за жіночі права, національно визнаною лідеркою і представницею феміністичного руху.

Стайнем працювала оглядачкою для New York Magazine і є однією з засновниць журналу Ms.

У 1969 опублікувала статтю «англ. After Black Power, Women’s Liberation», котра принесла їй національну популярність як лідерці феміністського руху.

У 2005 Стайнем, Джейн Фонда і Робін Морган, стали співзасновницями некомерційної організації Women’s Media Center, метою якої є створення позитивного іміджу жінок у ЗМІ.

Більшість свого часу Стайнем присвячує публічним виступам на тему рівності, виступає як організаторка й подорожує з лекціями різними країнами.

Жінки: 50% є партнером показу фільму на Фестивалі американського кіно «Незалежність».

Читайте також: Жінки, що надихають: рефлексії після перегляду фільму «Радикальні черниці»

«Для мене цей фільм є біографією не тільки Глорії Стайнем, а й феміністичного руху як такого. І мені важко сказати, яка із сюжетних ліній є карколомнішою. Я кілька разів переглянула ті фрагменти фільму, де йшлося про дискусії у феміністичному середовищі і про те, яким чином їх вдалося спрямувати на розвиток феміністичного руху в США. Компроміси – це завжди важко, особливо у середовищах, де йдеться про ідеї та сенси. Але здатність до компромісів заради спільної ідеї – це і є зрештою тим, що рятує ідеї від капсулізації, надаючи їм того масштабу, який дозволяє змінювати суспільства», – Леся Ганжа, головна редакторка Жінки:50%.

Показ відбудеться 18 травня о 21:00 у київському кінотеатрі «Жовтень».

Придбати квитки на показ можна за посиланням.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси