Головна Статті Політика Нобелівського комітету – не запроваджувати гендерні квоти

Політика Нобелівського комітету – не запроваджувати гендерні квоти

1
54
Профессорка Донна Стрікленд отримує Нобелівську премію з фізики, 2018 рік

При відборі лауреатів на Нобелівську премію не буде ані гендерних, ані національних квот. Про це заявив Геран Ханссон, генеральний секретар Королівської академії наук Швеції, пише The Gardian.

Вчений визнав, що серед лауреаток мало жінок, але зазначив, що премія має дістатись тим,  хто визнається найдостойнішим.

«Сумно, що жінок серед нобелівських лауреаток так мало, і це відображає несправедливі умови в суспільстві, – сказав Геран Ханссон. – Але ми вирішили, що у нас не буде квот за статтю чи етнічною приналежністю. Ми хочемо, щоб кожного лауреата визначали, тому що він зробив найважливіше відкриття, а не через стать чи етнічну приналежність».

Читайте також: Сексизм, квоти та боротьба за ресурси: як жінки виборюють доступ до влади

Ханссон підкреслив, що академія забезпечить, щоб усі заслужені жінки отримали справедливий шанс отримати Нобелівську премію, і сказав, що вона доклала значних зусиль для заохочення номінування жінок-науковців.

З моменту заснування в 1901 році лише 59 Нобелівських премій дісталося жінкам, що становить лише 6,2% від загальної кількості.

Цьогоріч журналістка-розслідувачка Марія Ресса з Філіппін – єдина жінка, відзначена нагородою. Вона розділила Нобелівську премію миру із журналістом Дмитром Муратовим, головним редактором «Новой газеты», Росія.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті