Головна Статті Польща й Угорщина домоглися вилучення «гендерної рівності» з рішення лідерів ЄС

Польща й Угорщина домоглися вилучення «гендерної рівності» з рішення лідерів ЄС

0
727
Карикатури на лідера польської партії «Право і справедливість» Ярослава Качинського та угорської «Фідес» Віктора Орбана на карнавалі у Дюссельдорфі
Карикатури на лідера польської партії «Право і справедливість» Ярослава Качинського та угорської «Фідес» Віктора Орбана на карнавалі у Дюссельдорфі, Німеччина, 12 лютого 2018 року
Фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Польща та Угорщина наполягли на вилученні фрази «гендерна рівність» з проєкту декларації, яку ЄС повинен опублікувати за підсумками саміту лідерів блоку, що проходить у Порту, Португалія. 

Про це пише Reuters. 

Обидві країни виступили проти згадки «гендерної рівності» у  проєкті документу, підготовленому для обговорення лідерами Євросоюзу: в більш ранній версії проєкту згадано, що ЄС буде сприяти гендерній рівності, в пізнішій версії ця фраза відсутня. У фінальному документі йдеться: «Ми будемо збільшувати зусилля по боротьбі з дискримінацією і активно працювати над скороченням гендерного розриву і промоції рівності».

Читайте також: Чому Варшава погрожує вийти зі Стамбульської конвенції?

На прохання прокоментувати це питання представник польської сторони сказав Reuters, що «Польща завжди підкреслює, наскільки важливою є правова ясність».

«У Договорі про Європейський Союз дуже чітко йдеться не про гендерну рівність, а про рівність між жінками і чоловіками», – сказав він.

На саміті в Порту лідери ЄС обговорять зобов’язання щодо всебічного відновлення Євросоюзу після рекордної рецесії блоку, спровокованої пандемією коронавірусу.

Читайте також: Індекс гендерного розриву в країнах ЄС: Щонайменше 60 років до гендерної рівності

Як пояснює «Європейська правда», правляча польська націоналістична партія «Право і справедливість» (PiS) та її союзник-євроскептик, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан неодноразово конфліктували з ліберальними політиками через права жінок, геїв і мігрантів.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті