Головна Статті Полтавська облрада приєднається до Хартії рівності

Полтавська облрада приєднається до Хартії рівності

2
1,005
депутатка Полтавської обласної ради Тетяна Юрченко
Тетяна Юрченко, депутатка Полтавської обласної ради

Полтавська обласна рада підтримала проєкт рішення про приєднання області до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Проєкт рішення передбачає уповноваження голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького представляти територіальну громаду Полтавської області та надання дозволу на підписання заяви про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

За це рішення 9 квітня проголосували 58 депутатів (1 – утримався, 14 – не голосували).

Також депутати Полтавської обради підтримали звернення до міського голови Полтавської міської ради щодо створення комунального підприємства протидії та запобігання домашнього та гендерно зумовленого насильства «Центр кризових кімнат».

«В Україні вже 60 міст приєднались до Європейської Хартії. Якщо ми підтримаємо, то станемо першими, хто приєднався на регіональному рівні. В подальшому це дасть можливість містам області приймати участь в різних європейських проєктах», – так прокоментувала депутатка Полтавської обласної ради Тетяна Юрченко, яка ініціювала дане рішення.

Читайте також: Київ і Європейська хартія рівності: як столиця задає тренд для інших міст

Імплементація даної хартії – це:

  • можливість покращити добробут, якість життя населення, поглибити співпрацю між органами влади міст та громадськими організаціями, підвищити компетенції представників органів місцевого самоврядування;
  • можливість звернути увагу на проблеми чоловіків і жінок, дівчаток та хлопчиків, маломобільних груп населення, людей з інвалідністю, ВПО, учасників АТО, інших соціальних груп населення.

Хартія була розроблена у 2004 році Радою європейських муніципалітетів та регіонів. Відтоді до неї приєдналися 36 країн, 1816 міст Європи і 60 міст України.

Хартія закріплює 6 основних принципів:


– Рівність жінок і чоловіків є фундаментальним правом;
– Заборона дискримінації за ознаками статі, раси, етнічного або соціального походження, генетичних особливостей, мови, релігії або переконань, політичних або інших поглядів, належності до національних меншин, майнового стану, місця народження, інвалідності та ін.;
– Сприяння рівній участь жінок і чоловіків у процесі прийняття рішень для демократичного суспільства;
– Подолання стереотипів і упереджень, що на них базуються;
– Врахування локальними і муніципальними владами потреб жінок і чоловіків в рівній мірі;
– Ретельне планування використання коштів.

Документ складається зі вступу, преамбули та 30 статей про політичне представництво, форми дискримінації, освіту та неперервне навчання, охорону здоров’я, соціальну допомогу, піклування про дітей, культуру, спорт і відпочинок, безпеку тощо.

2 роки потрібно кожному містові, яке вирішує приєднатися до Хартії. Документ зобов’язує підписантів упродовж цього часу здійснити розробку та втілити програму для гендерної оцінки життєдіяльності міста. А далі, враховуючи результати такої оцінки, затвердити план дій для досягнення рівності в усіх установах і організаціях. При цьому наголошується, що план має містити конкретні цілі, терміни їх реалізації та засоби фінансування.

Національний демократичний інститут розробив методику, за допомогою якої громади можуть самостійно оцінити стан гендерної рівності та скласти план дій щодо його покращення.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті