Жінки — це 50% успіху України

Повністю жіночий екіпаж: воячки вперше виконали місію повітряного спостереження НАТО

Уперше в історії Північноатлантичного Альянсу місію з вильотом літака дальнього радіолокаційного стеження (AWACS) здійснив повністю жіночий екіпаж.

Про це повідомляють у НАТО

У місії взяли участь 22 військовослужбовиці з восьми країн-членів НАТО: Канади, Чехії, Данії, Німеччини, Італії, Польщі, Португалії та США.

Наголошується, що такий політ був звичайним вильотом для багатонаціонального екіпажу. Місія відбулася у межах Системи дальнього радіолокаційного виявлення і управління НАТО, покликаної здійснювати контроль повітряного простору Альянсу. У ній був задіяний літак E-3A AWACS.

«Метою цього польоту була наша оперативна місія з охорони кордонів НАТО», — сказала очільниця навчальної ескадрильї капітанка Беатріс

Вона пояснила, що для літака E-3A AWACS є нормальним явищем, коли для його роботи долучаються жінки – як у небі, так і під час його обслуговування на землі.

«Цей політ демонструє, що місія і кожна посада на борту літака AWACS може бути виконана жінками. Демонстрація можливостей жіночого екіпажу доведе, що жінки здатні виконувати на рівних ту роботу, яку раніше робили лише чоловіки», — прокоментувала капітанка Сіара, яка очолює тренажерну ескадрилью з підготовки льотного складу.

Політ організувала Жіноча ініціативна група NAEW&CF (WIT), яка прагне відстоювати рівність та інклюзивність.


Читайте також: Захист і повага: про що говорили на форумі, присвяченому ролі жінок у досягненні миру


Згідно з офіційною позицією НАТО, «жінки відіграють життєво важливу роль в усьому, що робиться для розбудови сильнішого Альянсу, який опирається на навички і таланти свого різноманітного населення».

Представники Альянсу звертають увагу, що за даними національних звітів країн-членів і партнерів НАТО за 2020 рік, середній відсоток жінок у збройних силах Альянсу з 1998 року зріс більше, ніж удвічі.