Home Новини проекту [Прес-реліз] Медійний марафон: Чому ґендерна рівність важлива для України?

[Прес-реліз] Медійний марафон: Чому ґендерна рівність важлива для України?

0
78

Прес-реліз

У середу, 27 квітня, Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ) провів медійний марафон «Чому ґендерна рівність важлива для України?», до участі у якому залучив політиків, дипломатів, державних службовців, представників медіа та лідерів громадської думки, серед яких Посол Канади в Україні Роман Ващук, координатор програм технічної допомоги посольства США Джоан Вагнер, тимчасовий повірений у справах Посольства Швеції в Україні Давід Емтестам, громадські активісти Ольга Айвазовська, Олександр Солонтай, Вікторія Подгорна, Наталія Карбовська, Марія Берлінська, Андрій Круглашов.

Медійний марафон: Чому ґендерна рівність важлива для України?

У рамках медійного марафону учасники мали змогу пройти інноваційний тест, який  дозволяє не лише дізнатися про свідомі думки та судження, але й збагнути підсвідоме ставлення до ґендерних ролей і таких питань, як, наприклад, кому з батьків йти у декретну відпустку, бути годувальником в родині, будувати кар’єру, чи, можливо, успішно поєднувати всі ці ролі.

Медійний марафон було організовано з метою підвищення рівня обізнаності суспільства про переваги ґендерної рівності та сприяння громадській дискусії щодо руйнівного впливу ґендерних стереотипів та сексизму.

Директорка НДІ в Україні Мері О’Хейґен

Директорка НДІ в Україні Мері О’Хейґен зазначила, що цей марафон є частиною ширшої програми Інституту, спрямованої на сприяння демократичному розвитку України. “Рівність чоловіків і жінок є ключовою цінністю в Європейському Союзі – тому це важлива частина реалізації європейських прагнень України”, – наголосила вона.

Роман Ващук та Давід Емстетам

Посол Канади в Україні Роман Ващук після того, як сам пройшов тест,  зазначив: «Як на мене, освітній рівень українських жінок, їхні дані для успіху є. Йдеться про те, щоб дати якісь сигнали, що чи то в політиці, чи в управлінських структурах, на них чекають. Бо це дозволяє суспільству повністю використати потенціал 50% свого населення”.

Давід Емстетам

Тимчасовий повірений у справах Посольства Швеції в Україні Давід Емтестам висловив думку, що тестування є викликом до тих уявлень та стереотипів, які ми маємо, бо дозволяє спочатку зрозуміти, які вони є, а потім вже з ними боротися. «Гадаю, цей тест є дуже корисним», – додав дипломат.

Джоан Вагнер

Джоан Вагнер, координатор програм технічної допомоги посольства США, вважає це інноваційне тестування цікавим інструментом, який допоможе виявити та подолати упередження, що їх ми маємо з самого дитинства.

До дискусії на тему «Подолання сексизму та негативних ґендерних стереотипів у медіа» у рамках медійного марафону долучилися відомі журналісти Ольга Герасим’юк, Лариса Денисенко, Юрій Макаров та  Ірина Славінська. «Не треба бути особливим  журналістом,  щоб не припускатися дискримінаційних, расистських чи сексистських висловлювань. Дотримання ґендерної рівності – вже входить у стандарти журналістики, які в принципі виключають дискримінаційні висловлювання», – наголосила модераторка дискусії Ірина Славінська.

Приєднатися до суспільно важливої ініціативи та визначитися з власними ґендерними стереотипами може кожен бажаючий на сайті https://50vidsotkiv.org.ua// та http://povaha.org.ua/.

Більше публікацій
Більше публікацій Новини проекту