Home Анонси Презентація громадського моніторингового проєкту #вибориБЕЗсексизму: 7 вересня

Презентація громадського моніторингового проєкту #вибориБЕЗсексизму: 7 вересня

2
271

7 вересня цього року об 11:30 в інформаційному агентстві УНІАН представниці жіночих громадських організацій презентують незалежний моніторинговий проєкт #вибориБЕЗсексизму, в рамках якого буде працювати електронний помічник – чат-бот.

Крім фіксації випадків сексизму, чат-бот також надаватиме безкоштовну юридичну та психологічну допомогу жінкам, які братимуть участь у виборах.

За словами ініціаторок проєкту, під час місцевих виборів цієї осені вперше в історії виборів в Україні буде застосована 40-відсоткова гендерна квота. Відтак кількість учасниць перегонів має стати рекордною.

«Політикині частіше, ніж їхні колеги чоловіки, стикаються з проявами сексизму та дискримінації. А в період виборів перед ними стоїть подвійний виклик: вести конкурентну боротьбу та воювати з суспільними упередженнями й гендерними стереотипами», — каже авторка проєкту Ірина Тишко.

На її переконання, під час виборчих перегонів проти жінок конкуренти застосовують брудні технології, кібербулінг та психологічний тиск, тому жінки потребують всеосяжної підтримки та допомоги, особливо з боку інших жінок.

«Ми створили коаліцію жіночої солідарності, яка стане опертям для кандидаток. Наш проєкт зробить проблему сексизму під час виборіві в політиці загалом більш видимою, що у подальшому дозволить розробити правовий захист проти сексизму в Україні», — відзначила Лариса Кобелянська, координаторка Громадської експертної ради при МФО «Рівні можливості».

Учасниці прескоференції:

Лариса Кобелянська, координаторка Громадської експертної ради при МФО «Рівні можливості»

Христина Кіт, голова «Асоціації жінок-юристок України» ЮрФем

Ольга Неманежина, голова «Ради жіночих ініціатив»

Ірина Тишко, координаторка проєкту #вибориБЕЗсексизму

Пресконференція відбуватиметься offline з online трансляцією.

Телефон для ЗМІ 0962177550.

Нагадаємо, 25 жовтня цього року відбудуться вибори до місцевих рад, де буде реалізована 40-відсоткова гендерна квота: при формуванні виборчих списків політичні партії мають дотримуватися законодавчої норми про внесення у кожну п’ятірку кожного виборчого списку не менше двох кандидатів кожної статі – чоловіків або жінок. За невиконання цього принципу списки політичних партій ЦВК не зареєструє.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси