Головна Статті Президентка Греції підтримала яхтсменку, яка заявила про сексуальні домагання

Президентка Греції підтримала яхтсменку, яка заявила про сексуальні домагання

1
338
Катерина Сакелларопулу і Софія Бекатору
Катерина Сакелларопулу вітає Софію Бекатору в президентському палаці в Афінах 18 січня 2021

Президентка Греції Катерина Сакелларопулу подякувала олімпійській чемпіонці з вітрильного спорту Софії Бекатору за те, що та порушила «змову мовчання» й повідомила про те, що пережила сексуальне насильство з боку спортивного чиновника. Про це пише The Guardian.

Бекатору, золота медалістка Олімпійських Ігор в Афінах 2004 року, минулого місяця  зробила заяву в інтерв’ю грецькому Marie Claire, що зазнала сексуального нападу в 1998-му, коли їй був 21 рік.

Президентка Сакелларопулу запросила Бекатору на зустріч і сказала, що її мужність дає надію іншим жінкам в аналогічних ситуаціях.

«Я сподіваюся, що ця смілива відвертість налетить як свіжий вітер і здує будь-яке лицемірство, будь-які спроби прикритися», – сказала Сакелларопулу.

Софія Бекатору
Софія Бекатору на Олімпіаді в Афінах, 2004

Також президентка наголосила, що час змінювати суспільне ставлення до сексуальних злочинів, що досить вже мовчанки, «провини жертв та безкарності винних».

Хоча Бекатору передала справу прокурору, грецьке законодавство забороняє будь-яке переслідування через стільки років. Однак з тих пір, як спортсменка оголосила звинувачення, інші грецькі спортсмени також виступили із заявами, і в результаті розслідування можуть відкрити через нові випадки.

Підтримка президентки призвела до того, що інші політики також висловилися на підтримку Бекатору. Як відзначає The Guardian, це рідкісний випадок прояву єдності політиків у владі та опозиції.

Спортсменка публічно не назвала імені чиновника, проте у грецьких ЗМІ згадують Арістідіса Адамопулоса, який нині є віце-президентом  Грецької федерації вітрильного спорту. Проводиться розслідування на рівні Міністерства спорту, на час розслідування його відсторонено від посади.

Як Бекатору пояснила на онлайн-конференції минулого тижня, вона так довго мовчала, побоюючись, що це зруйнує її олімпійську мрію і роз’єднає грецьку вітрильну команду.

Читайте також: Гендерна політика в спорті: від вистави жриць до феміністичного вогню

«Через роки, маючи двох дітей і думаючи, що на моєму місці можуть опинитися інші діти, я знайшла в собі мужність висловитись», – сказала вона.

Софія Бекатору брала участь в Олімпіадах у Сіднеї (2000), Афінах (2004), Пекіні (2008), несла прапор Греції на Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Крім олімпійського золота в Афінах, також виграла 4 золоті медалі на Чемпіонатах світу, є двократною чемпіонкою Європи.  

Після розлучення з чемпіоном світу з вітрильного спорту Андреасом Косматопулосом виховує двох дітей.

50%

  • 10 перемог гендерної рівності в 2020 році

    Фото: womensagenda.com.au 2020 рік був сповнений викликів і труднощів, проте були в ньому …
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті