Головна Статті Президентка, прем’єрка, депутатка: в Молдові затвердили класифікатор професій з фемінітивами

Президентка, прем’єрка, депутатка: в Молдові затвердили класифікатор професій з фемінітивами

5
90
Мая Санду і Наталія Гаврилиця
Мая Санду і Наталія Гаврилиця

Уряд Молдови затвердив новий класифікатор професій, який містить фемінітиви для більшості згаданих у ньому професій. Про це повідомляє NewsMaker із посиланням на рішення уряду.

Фемінітиви будуть використовуватися і в румунській, і в російській мові.

Поки документ опубліковано лише румунською, проте, як уточнила прессекретарка прем’єр-міністерки Анастасія Табурчану, запровадження фемінітивів для назв спеціальностей стосуватиметься і документів російською мовою.

Раніше в Молдові використовували назви професій у жіночому роді тільки тоді, коли відповідне слово було наявне у словниках. Тепер же в класифікаторі професій зазначені фемінітиви для більшості спеціальностей.

Читайте також: Мая Санду: «Угода з дияволом» заради звільнення держави

З пропозицією затвердити фемінітиви до уряду Молдови звернулася Рада з ліквідації дискримінації та забезпечення рівності. Також до цього закликали євроінституції в межах протидії сексизму й забезпечення рівноправності між жінками та чоловіками.

Класифікатор професій Молдови є обов’язковим для всіх органів влади, фізичних та юридичних осіб, що працюють у країні. Тепер фемінітиви використовуватимуться, приміром, під час заповнення офіційних документів у графі про рід занять.

Читайте також: Наталія Гаврилиця: Поступитися, щоб перемогти

Нагадаємо, що нині дві найвищі посади в Молдові посідають жінки: президенткою країни є Мая Санду, а прем’єрміністеркою – Наталія Гаврилиця.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті