Home Статті Президенткою Косова стала Вйоса Османі

Президенткою Косова стала Вйоса Османі

0
167
Вйоса Османі, президентка Косова

Президенткою Косова стала 38-річна Вйоса Османі. У неділю, 4 квітня, парламент проголосував за призначення Османі президенткою. Відповідне рішення підтримали 71 голосом (зі 120-ти), повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Османі стала другою жінкою на посаді президента країни. З квітня 2011 по квітень 2016 року цей пост обіймала Атіфете Ях’яґа.

Читайте також: У новому уряді Косова найбільша кількість жінок із часів незалежності

Опозиційні партії та представники громадянського суспільства розкритикували її призначення, заявивши, що мати президента, прем’єр-міністра та спікера парламенту від однієї партії не вітається в країні з хиткою демократією.

У своїй промові Османі закликала до діалогу, спрямованого на нормалізацію зв’язків із Сербією, але зазначила, що Белград повинен спочатку вибачитися та притягнути до відповідальності винних у військових злочинах, скоєних під час війни 1998-1999 років, яка врешті призвела до незалежності Косова в 2008 році.

Нагадаємо, Вйоса Османі обійняла посаду виконувачки обов’язків президента Косова в листопаді минулого року, коли її попередник Хашим Тачі подав у відставку напередодні майбутнього судового розгляду в Гаазі.

Мандат Османі закінчився, коли новий уряд прем’єр-міністра Альбіна Курті, партії керівника «Рух за самовизначення» (LVV), набув повноважень після виборів 14 лютого.

Хто така Вйоса Османі?

Вйоса Османі - друга жінка на посаді президента Косова

Вйоса Османі почала займатися політикою ще в підлітковому віці, коли стала активісткою LDK. У 2009 році очолювала апарат тодішнього президента Косово Фатміра Сейдіу. Депутатка парламенту Косова трьох скликань. Неодноразово очолювала парламентські комітети з питань європейської інтеграції та закордонних справ.

У минулому році вона стала першою жінкою, що обійняла посаду спікерки парламенту. Щоправда, вона була претенденткою на прем’єрське крісло, однак прем’єром став Альбін Курті, лідер партії «Рух за самовизначення» (LVV). Османі ж була правоцентристською кандидаткою від Демократичної ліги Косова (LDK). 

Юристка, викладає міжнародне право в університетах Косова та США. Відома тим, що відстоювала незалежність Косова від Сербії в Міжнародному суді в Гаазі (була представницею країни в суді).

Окрім рідної, володіє також англійською, турецькою, іспанською та сербською мовами.

Заміжня, мама двох доньок-близнючок.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті