Головна Статті Президенткою Словенії стала Наташа Пірц Мусар

Президенткою Словенії стала Наташа Пірц Мусар

1
749
Наташа Пірц Мусар

Наташа Пірц Мусар перемогла у другому турі президентських виборів у Словенії. Голосування відбувалося в неділю, 13 листопада. Тепер вона стане першою жінкою-главою держави за історію країни, пише Reuters.

Згідно з даними виборчої комісії, 54-річна Пірц Мусар набрала 53,86% голосів у другому турі, а її суперник, правий політик і колишній міністр закордонних справ Андже Логар набрав 46,14%.

«Я зроблю все, що в моїх силах, щоб бути справжньою президенткою для всіх, боротися за основні та конституційні права людини та демократію», — сказала новообрана президентка журналістам після оголошення перемоги.

Наташа Пірц Мусар під час своєї передвиборчої кампанії заявляла, що її основними завданнями будуть боротьба за права людини та подолання соціальної нерівності.

Посада президента у Словаччині є здебільшого церемоніальною. Президент є головнокомандуючим збройними силами, а також призначає кількох вищих посадових осіб, у тому числі голову центрального банку. Більшість кандидатур має затвердити парламент.

Остаточні результати виборів оприлюднять 29 листопада, коли підрахують голоси виборців, які голосували з-за кордону та тих, хто надсилав свої бюлетені поштою. Оглядачі стверджують, що ті голоси не впливатимуть на результат.

Наташа Пірц Мусар

Що відомо про нову президентку Словаччини?

Наташа Пірц Мусар – адвокатка, авторка книг та журналістка у минулому.

У квітні 2003 року вона приєдналася до Верховного суду Словенії, обіймала посаду директорки Центру освіти та інформації. Пірц Мусар найбільше запам’яталася тим, що з 2004 по 2014 рік була уповноваженою з питань доступу до публічної інформації. Згодом заснувала власну юридичну фірму.

Серед іншого вона представляла Меланію Трамп під час президентства її чоловіка в США. 

У період з 2010 по 2021 рік Наташа Пірц Мусар неодноразово входила до десятки найвпливовіших юристів і юристок країни. Вона була співзасновницею асоціації OnaVe для об’єднання жінок-експерток та поширення знань. Із 2015 по 2016 рік обіймала посаду президентки Словенського Червоного Хреста.

Пірц Мусар є авторкою або співавторкою щонайменше шести книг про свободу інформації та приватність словенською, англійською та хорватською мовами.

Передвиборчий плакат Наташі Пірц Мусар

23 червня 2022 року вона оголосила, що висуває свою кандидатуру на виборах президента.  Пірц Мусар не була членкинею жодної політичної партії і не планує нею ставати.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті