Головна Статті «Президентом буде мужик»: Лукашенко заявив, що в Білорусі не голосуватимуть за жінку

«Президентом буде мужик»: Лукашенко заявив, що в Білорусі не голосуватимуть за жінку

0
1,183

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що білоруське суспільство не готове до того, щоб президентом країни стала жінка. Про це він сказав, спілкуючись із працівниками Мінського тракторного заводу, пише Радіо Свобода з посиланням на агентство «Белта».

«У нас суспільство не дозріло для того, щоб голосувати за жінку. Тому що у нас, за Конституцією, президент має сильну владу. У нас – не Литва. Там президент була Даля Грибаускайте: прийшла, усміхнулася, посиділа і пішла. Ні за що не відповідає, тому що там парламентська республіка. У нас – ні. Президентом буде мужик, я в цьому абсолютно переконаний», – заявив Лукашенко, який і раніше допускав сексистські заяви щодо жінок у білоруській політиці.

У 2015 році під час виборів Лукашенко, говорячи про своїх опонентів, так висловився про першу в Білорусі кандидатку на посаду голови держави Тетяну Короткевич: «У нас у президента повноважень купа – від безпеки до економіки, які поки що людина в спідниці, напевно, не зможе виконувати».

Нагадаємо, проведення чергових президентських виборів у Білорусі заплановане на 9 серпня 2020 року. Зараз збір підписів для висунення кандидатів у президенти Білорусі ведуть 14 ініціативних груп, в тому числі їхніми кандидатами є чотири жінки.

Олександр Лукашенко, який незмінно керує Білоруссю з 1994 року, заявив про намір балотуватися знову. Обмеження на кількість президентських термінів у країні свого часу скасували за його наполяганням.

50%

Фото: polityka.today
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті