Головна Статті Проєкт, що руйнує стереотипи: Держприкордонслужба презентувала унікальну фотовиставку

Проєкт, що руйнує стереотипи: Держприкордонслужба презентувала унікальну фотовиставку

3
491

Державна прикордонна служба України презентувала фотопроєкт «Прикордонники і прикордонниці: сім’я і війна». Таким чином організатори хочуть показати сміливість прикордонників та прикордонниць та зруйнувати гендерні стереотипи щодо ролі та місця жінки і чоловіка у вихованні дітей та захисті Батьківщини. Організував проєкт Інформаційно-консультативний жіночий центр.

Під час презентації заступник голови Державної прикордонної служби Сергій Сердюк зауважив, що таким чином хотіли підкреслити роль прикордонників у війні.

«Сьогодні представлений унікальний фотопроєкт Держприкордонслужби, який не може не зачепити серця мільйонів українців та українок. Нам було вкрай важливо підкреслити роль нашого прикордонника і прикордонниці у запеклій боротьбі з ворогом і наголосити водночас на ролі батька і матері, які змушені довгий час перебувати у розлуці зі своїми дітьми, жертвуючи найціннішим, виборюючи нашу свободу та незалежність. Це — наші герої і героїні, і ми пишаємось ними», — сказав Сергій Сердюк.

Учасниця проєкту Тетяна розповіла, що у перший день повномасштабної війни залишила дітей, які ще спали, і вирушила на захист країни. Дітей її рідні вивезли у безпечне місце, і сім довгих місяців жінка не мала змоги їх бачити. Тепер вони разом узяли участь у проєкті.

Читайте також: Жінки у секторі безпеки та оборони: мотивація, суворий відбір і шлях до керівних посад

«Ця виставка — біль війни і водночас сімейна радість. На цих фото представлені ті, заради кого ми воюємо — наші діти», — сказала Тетяна.

Проєкт дав змогу надихнутися любов’ю дітей і вірою у їхнє світле майбутнє

Інша учасниця прикордонниця Віта проходила службу у Сумському підрозділі. 24 лютого вона опинилася у полоні, де перебувала 41 день. Весь цей час Віта не знала, що з її двома доньками. Зараз вони всі разом знялись у фотосесії. Цей проєкт, за словами жінки, дав змогу відволіктися від війни й отримати позитивні емоції.

Прикордонники Максим та Ярослав добровольцями пішли захищати країну. Вони зауважили, що розлука з близькими дуже болісна, і проєкт дав змогу надихнутися любов’ю дітей і вірою у їхнє світле майбутнє.

Читайте також: «Гендерний вимір війни»: «ЮрФем» презентувала аналітичне дослідження

Помічниця голови ДПСУ Олеся Клименко повідомила, що у проєкті взяли участь 10 прикордонниць і 10 прикордонників.

«Це 20 історій про страх, сум, розпач, розлуку, і водночас це — 20 історій про боротьбу, безмежну любов, вірність і надію. Їм боліло за своїх дітей, але найбільше боліло за свою країну», — сказала вона.

За її словами, фотопроєкт приурочений до Дня матері і Дня батька. Кандидатів на участь у ньому добирали командири у військових частинах і підрозділах.

Ця фотовиставка буде представлена у більшості регіонів України. Розпочнеться її експонування 12 травня з міста Хмельницький, де вона буде представлена в обласній філармонії та перед кінотеатром імені Тараса Шевченка, потім — у Чернівцях, далі поїде у Черкаси й Одесу та Київ.

День матері в Україні цьогоріч відзначають 14 травня, День батька — 18 червня.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті