Головна Статті Рада проголосувала за посилення відповідальності за гендерне насильство

Рада проголосувала за посилення відповідальності за гендерне насильство

2
884

Верховна Рада України ухвалила закон №3908-1 «Про посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі». Його підтримали 336 народних депутатів.

Цим законом встановлено:

  • однакову відповідальність за домашнє насильство для всіх. Раніше поліцейські, інші правоохоронці, військовослужбовці притягувалися до відповідальності лише за дисциплінарними статутами;
  • посилено відповідальність за вперше вчинене домашнє насильство шляхом збільшення строку адмінарешту до 10 діб;
  • надано дозвіл судам розглядати справи про домашнє насильство без участі кривдника.
Марина Бардіна
Марина Бардіна

Авторка законопроекту народна депутатка Марина Бардіна, подякувала колегам та експертному середовищу за підтримку, а також відзначила той факт, що норма про обов’язкове направлення усіх кривдників на корекційні програми, яку намагалися встановити цим законом, на жаль, не була підтримана через недостатню інфраструктуру для реалізації.

Окремі норми даного закону було розроблено з ініціативи Всеукраїнської асоціації жінок-юристок ЮрФем.

Як пояснила юристка Христина Кіт, співголова ЮрФем, проблеми, на подолання яких спрямований даний закон, зауважили членкині організації – адвокатки, які захищають в судах постраждалих від насильства.

Читайте також: Законопроєкти про сексизм: розбираємося що до чого

Саме вони зазначили, що частим способом ухилення кривдників від відповідальності є неявка в суд.

«Відтак, їм доводилося пояснювати постраждалим, чому суд так і не зміг покарати кривдників. Врахуємо, що така ситуація була досить травматичною для постраждалих: чому протокол склали, до суду передали, а покарання нема…Також ми пропонували внести зміни до статті 38 КУпАП, а саме: збільшити строк притягнення до адміністративної відповідальності з трьох місяців до шести, адже найчастіше кривдник уникає відповідальності через те, що пройшло три місяці з моменту вчинення домашнього насильства. Проте ці зміни не були ухвалені, і ми продовжимо роботу над аналізом цієї проблеми та адвокацію відповідних змін для покращення доступу постраждалих до правосуддя», – говорить Христина Кіт.

Вона також зазначила, що експертки працювали «на одній хвилі» з народною депутаткою Мариною Бардіною та її помічниками, що зумовило швидку та ефективну роботу.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті