Головна Статті Рада ухвалила закон про гендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі

Рада ухвалила закон про гендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі

1
61

Верховна Рада підтримала законопроєкт №12245 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень». Законопроєкт, серед іншого, передбачає застосування гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі на державному та місцевому рівнях.

«Відтепер головні розпорядники бюджетних коштів та інші учасники бюджетного процесу зобов’язані застосовувати гендерні аспекти у процесі планування, виконання та звітування щодо бюджетних програм»,зазначили в Офісі віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Відповідні зміни щодо застосування гендерно орієнтованого підходу описані у статтях 2, 7 та 20 законопроєкту.


Читайте також: Що таке гендерно орієнтоване врядування та як воно допомагає покращувати життя громади


Гендерно орієнтований підхід у бюджетуванні (ГОБ) передбачає врахування гендерних аспектів на кожній стадії бюджетного процесу для справедливого розподілу фінансових ресурсів та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Також очікується, що застосування гендерно орієнтованого підходу сприятиме підвищенню ефективності та якості наданих державних послуг, посилить підзвітність розпорядників бюджетних коштів та прозорість бюджету.


Читайте також: Гендерно орієнтоване врядування: як рівність робить людей щасливішими


«Це дозволить зробити видимим те, як по-різному заходи бюджетних програм впливають на людей залежно від їх статі, віку, місця проживання, а також виміряти вплив цих заходів на скорочення гендерних розривів», — йдеться в дописі.

Здійснили гендерний аналіз понад 200 програм

За словами урядової уповноваженої з гендерної політики Катерини Левченко, Україна активно долучилася до змін заради імплементації гендерного підходу в бюджетний процес, які відбуваються на глобальному рівні.

«Наша держава є одним із міжнародних лідерів у сфері застосування гендерного підходу в бюджетному процесі. Лідерська роль Міністерства фінансів України дала змогу застосувати гендерно орієнтований підхід у реформі системи управління державними фінансами в рамках розвитку програмно-цільового методу. ​Протягом 2014-2020 років робочими групами з ГОБ у галузевих міністерствах, областях і місті Києві, громадах було здійснено гендерний аналіз понад 200 програм, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів. У жодній країні світу, яка застосовує ГОБ, не було проаналізовано такої кількості програм. Означена діяльність здійснювалась за консультативної підтримки проєкту «Гендерне бюджетування в Україні», який фінансувався Швецією», — розповіла Катерина Левченко.

Із текстом законопроекту можна ознайомитися тут.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті