Головна Статті Рада ухвалила законопроєкт про заборону сексизму в рекламі

Рада ухвалила законопроєкт про заборону сексизму в рекламі

1
704
Колаж (с) Куфер

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, спрямований на протидію дискримінації за ознакою статі у сфері реклами. За це рішення проголосували 307 народних депутатів.

У законопроєкті № 3427 пропонується внести зміни до Закону «Про рекламу». Зокрема визначаються поняття «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі».

Згідно з текстом законопроєкту, забороняється вміщувати в рекламі твердження або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою, або про стереотипність ролі чоловіка і жінки.

Крім цього, забороняється принижувати гідність людини за ознакою статі; демонструвати насильство за ознакою статі; містити зображення тіла людини або частини тіла виключно як сексуальний об’єкт з метою залучення уваги споживача, або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні відносини, які не мають прямого стосунку до рекламованого продукту або способу його споживання.

Читайте також: Ліга захисту прав жінок спрямувала 270 скарг на сексизм в рекламі

Зазначимо, що наразі закон не містить прямої норми, яка забороняє використовувати сексистські зображення або висловлювання в оголошеннях.

Також законопроєктом пропонується посилити відповідальність за порушення закону та посилити захист прав споживачів реклами. Зокрема у разі порушення рекламодавець має сплатити штраф у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. У той же час, повторне вчинення такого порушення протягом року тягне за собою штраф у 30-кратному розмірі вартості розповсюдженої реклами.

Робота над законопроектом тривала понад 4 роки.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті