Головна Статті Раді пропонують збільшити гендерну квоту у виборчих списках до 50%

Раді пропонують збільшити гендерну квоту у виборчих списках до 50%

2
2,584

Верховній Раді пропонують проголосувати за збільшення гендерної квоти у виборчих списках до 50%. Сьогодні відбувається перше засідання робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу. На ньому представники профільного комітету та запрошені експерти з виборчого законодавства розглядають подані до другого читання поправки до законопроєкту №3485, повідомляє Опора.

Згідно з повідомленням, до згаданого законопроєкту було подано 3906 поправок. Для голосування у Верховній Раді за фінальну версію документа залишається лише два пленарні тижні, останній з яких завершиться 17 липня.

Читайте також: Конкуренція за жінок як тренд: висновки виборчого моніторингу

Тим часом, народна депутатка від «Слуги народу» Роксолана Підласа розповіла, що була однією з ініціаторок цього законопроєкту.

«… із колегами подали поправку до виборчого законодавства (законопроєкт №3485) щодо збільшення так званої «жіночої квоти» до 50%. На практиці, це означатиме, що політичні партії при формуванні виборчих списків будуть зобов’язані забезпечити в них рівну присутність як чоловіків, так і жінок. Пропонуємо, щоб виборчі списки (як загальнодержавний, так і територіальний) ділилися на умовні шістки – по три представники кожної статі. Зараз закріплений загальний принцип полягає в тому, що в кожній п’ятірці мають бути присутні не менше 2 представників однієї статі», – пояснила політикиня.

За її словами, така ініціатива не є чимось незвичним.

«Закріплені в законодавстві виборчі квоти існують в багатьох країнах світу, як розвинених (Франція, Швеція), так і не дуже (Намібія, Нікарагуа). Жінки складають 54% населення нашої країни, але досі їхнє представництво в різних органах влади залишається на низькому рівні. Сподіваюся, нам вдасться це змінити. Загалом квоти, які ми пропонуємо не тільки про вибори як такі. Це поштовх до розвитку жіночого лідерства. Після того, як проект закону ухвалять, партії змушені будуть шукати талановитих та фахових жінок на місцях, які б хотіли б піти у політику та вкладати в їхній розвиток. Це певний соціальний трамплін, який ми запускаємо», – додала Підласа.

У коментарях до її посту виникла дискусія щодо доцільності такої ініціативи.

Читайте також:  Чесно: Чому партіям доведеться шукати жінок

Нагадаємо, 4 червня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства», який вносить зміни до Виборчого кодексу. За відповідне рішення проголосували 292 депутати.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті