Головна Статті Речницею Зеленського стала Юлія Мендель

Речницею Зеленського стала Юлія Мендель

0
732

Президент Володимир Зеленський видав указ про призначення прес-секретаря глави держави. Указ №350/2019 опублікований на сайті президента.

«Призначити Мендель Юлію Володимирівну прес-секретарем президента України», – йдеться у документі.

Журналістка виграла конкурс на посаду, який 30 квітня оголосив новообраний президент. Раніше Мендель працювала на телебаченні. Зокрема, на телеканалах ICTV, «Еспрессо-ТВ» і «Інтер», пише Українська правда. Також вона була координаторкою з питань медіа представництва Світового банку в Україні та кілька років співпрацювала з The New York Times. Крім того, в 2016 році Мендель була учасницею скандалу щодо корупції у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Зокрема, за її заявою були відкриті провадження щодо двох професорів університету, яких запідозрили в хабарництві.

Станом на 3 травня на конкурс речника Зеленського подалося 3000 людей. Серед кандидатів були професійні журналісти, піар-менеджери, телеведучі, блогери, студенти профільних факультетів і актори. Водночас, речниця «Команди Зеленського» Ірина Побєдоносцева розповіла, що в конкурсі взяли участь близько 4000 кандидатів. Спочатку всіх претендентів перевірили на знання української, англійської мови, досвід, освіту і професійні навички. Побєдоносцева уточнила, що на цьому етапі відсіялась більша частина заявок. На другому етапі були короткі телефонні співбесіди з кандидатами, де оцінювалися – дикція, манера викладу думки, швидкість реакції і тд.

«У результаті залишилося близько 100 учасників. І після ще одного обговорення ми вибрали 50, які і отримали творче завдання записати відео про 8 і 9 травня. Тут вже оцінювалася і форма, і зміст», – повідомила речниця.

За результатами творчого завдання, в «фіналі» залишилася трійка претендентів. З ними особисто спілкувався Зеленський і члени Адміністрації президента. Співбесіда проходила в форматі імпровізованої прес-конференції, де несподівані ! гострі питання ставив президент і працівники АП.

«Претенденти не знали ані запропонованого формату спілкування, ані питань. У всіх випадках це були різні питання на різні теми. Бесіда велася українською та англійською мовами», – уточнила Побєдоносцева. За її словами, на цьому етапі оцінювалося розуміння політичних контекстів в Україні та світі, стресостійкість, світоглядні позиції, почуття гумору і швидкість реакції тощо.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті