Головна Статті «Рівні можливості» закликали депутатів відстояти гендерні квоти

«Рівні можливості» закликали депутатів відстояти гендерні квоти

0
1,107

Міжфракційне об’єднання «Рівні можливості» закликало депутатів та депутаток об’єднати зусилля довкола запровадження виборчих квот. Про це йдеться у заяві МФО.

«Одним із важливих рішень, які ухвалила Верховна Рада в цьому контексті – це прийняття Закону України «Про місцеві вибори», що передбачив квоту у виборчому списку партії на рівні 30% представників однієї статі. Крім того, від МФО у 2015 році було зареєстровано проект Закону щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі №1456, що спрямований на збільшення рівня представництва жінок у парламенті та органах місцевого самоврядування», – йдеться у заяві.

Також у МФО нагадали, що цим законопроектом пропонується закріпити такі положення:

🔹 до першої п’ятірки кандидатів у партійному списку на парламентських або місцевих виборах в обов’язковому порядку мало включатись не більше 3 представників однієї статі, до кожної наступної за списком десятки – не більше 7 представників однієї статі (загалом це 30%);
🔹 у разі недотримання цієї вимоги ЦВК або відповідна ТВК отримувала право не приймати подані для реєстрації кандидатів документи.

Читайте також: Чи уціліють гендерні квоти у боротьбі за Виборчий кодекс?

У заяві наголошується, що розгляд законодавчих ініціатив, спрямованих на зміну правил проведення виборів призупинився, проте не зважаючи на такі обставини депутати і депутатки МФО зареєстрували правки до проекту виборчого кодексу в частині запровадження квот на рівні 40% представників однієї статі разом із санкційним механізмом.

«Сьогодні разом із політичним загостренням довкола чергових чи позачергових виборів до Верховної Ради було зареєстровано народними депутатами дві законодавчі ініціативи, які стосуються запровадження механізму квотування при формуванні списків політичних партій (№10266 та №10266-1). Ці ініціативи за змістом є аналогічними до законопроекту №1456, відмінність у тому, що ми вносимо зміни не тільки в закон про вибори народних депутатів, а й в інші закони та запропонована більш зрозуміла система розподілу осіб однієї статі в межах виборчого списку», – зазначили в МФО, наголосивши, що наразі всім прихильникам і прихильницям принципу паритетного представництва чоловіків і жінок у Верховній Раді варто діяти більш злагоджено і зосереджуватись на підтримці законодавчих ініціатив, які вже пройшли розгляд у комітеті та мають відповідні висновки, а також включені до порядку денного сесії ВРУ.

«Такими ініціативами є проект Закону №1456 та Виборчий кодекс, до якого подано велику кількість поправок, які забезпечать реальність квот та унеможливлять маніпуляції з розподілом місць після реєстрації списку. Закликаємо депутатів з різних фракцій та груп об’єднати зусилля і переконати своїх колег у важливості прийняття таких необхідних для всього суспільства змін», – підсумували в МФО.

Як повідомлялося, 17 травня стало відомо, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10266-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо квот при формуванні виборчих списків кандидатів у народні депутати». Авторами проекту закону є народні депутати та депутатки Ірина Суслова, а також Валерія Заружко, Наталія Королевська, Світлана Заліщук, Дмитро Лубінець, Мустафа Найєм, Альона Шкрум, Сергій Лещенко та Вікторія Сюмар.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті