Головна Статті «Сексистське слівце — лови яйце»: заявки на антипремію приймаються до 23 листопада

«Сексистське слівце — лови яйце»: заявки на антипремію приймаються до 23 листопада

2
875

Громадські організації вдруге вручать Аантипремію «Це яйце!» за сексизм у медіа. Цього разу кампанія проходитиме під гаслом «Сексистське слівце — лови яйце».

Номінації антипремії:

  • «Сексистський матеріал» — конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ, друкованому чи онлайн ЗМІ або на радіо.
  • «Сексистське висловлювання» — за сексизм від публічних осіб (чиновники, політики, лідери думок та інше), трансльований у медіа чи соцмережах.

Минулого року антипремію «Це яйце» отримали президент України Володимир Зеленський, уповноважений з гендерних питань Запорізької облради Владислав Марченко, народний депутат України Максим Бужанський, екс-президент Федерації велоспорту Олександр Башенко, канал «112 Україна» та сайт «Сегодня».

Цього року організатори планують звернути увагу на проведення місцевих виборів.

«Випробування «вибори без сексизму» на цьогорічних місцевих виборах Україна, на жаль, не пройшла. Через чат-бот проєкту #вибориБЕЗсексизму було зафіксовано близько 50 випадків сексизму проти кандидаток. Відтак можна зробити висновок, що жінки поряд із передвиборчою боротьбою вели боротьбу з гендерними стереотипами та дискримінацією. Тож антипремія «Це яйце» покликана вже вдруге привернути увагу до сексистських висловлювань і публікацій. Цьогорічна премія не омине розгляду сексистського висвітлення у ЗМІ передвиборчих кампаній жінок-кандидаток та сексистських заяв їхніх опонентів», — йдеться в анонсі події.

Організаційний комітет приймає до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що сталися у період з 23 листопада 2019 року до 23 листопада 2020 року.

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій.

Анонімні заявки не розглядаються. Кількість номінацій від однієї людини необмежена. Кандидатів/ок на премію потрібно внести до короткої форми до 23 листопада 2020 року.

Офіційний хештег антипремії #цеяйце

Усі заявки розгляне сформований Комітет та оприлюднить короткий і довгий список претендентів на отримання антипремії. Відзнаку «Це яйце!» буде вручено під час онлайн пресконференції напередодні Міжнародного дня прав людини 10 грудня.

Більше інформації можна отримати у Вікторії Єрмолаєвої, [email protected] 

Антипремія «Це яйце!» вручається медійними громадськими організаціями за сексистські публікації та висловлювання в українських ЗМІ. Це некомерційна ініціатива, яка започаткована ГО «Жінки в медіа», Кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центру прав людини Zmina, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини». До ініціативи приєднався проєкт «Вибори без сексизму». Цьогорічна антипремія проводиться за підтримки проєкту Національного демократичного інституту.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті