Головна Статті Сексизм у Раді: нардепа можуть «оштрафувати» на 5 пленарних засідань

Сексизм у Раді: нардепа можуть «оштрафувати» на 5 пленарних засідань

0
388
Сексизм у Верховній Раді
Сексизм у Верховній Раді
Колаж зі сторінки Інни Совсун у Фейсбуку

Комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує парламентові без обговорення ухвалити рішення про позбавлення депутата Сергія Рудика права брати участь у п’яти пленарних засіданнях, повідомляє МФО «Рівні можливості».

Причиною стали сексистські та ейджистські коментарі нардепа.

«Комітет розглянув скаргу від співголів МФО «Рівні можливості» щодо сексистських висловлювань народного депутата Сергія Рудика та рекомендує парламенту без обговорення прийняти рішення про позбавлення депутата права брати участь у п’яти пленарних засіданнях ВРУ і довести таке рішення до виборців через газету «Голос України», – йдеться у листі голови комітету Сергія Кальченка, адресованому депутатці Марії Іоновій.

«Перемога! Пам’ятаєте сексистський виступ депутата Сергія Рудика про «дівчинку 32 років»? Регламентний комітет розглянув скарги і рекомендує Верховній Раді позбавити його права відвідувати 5 пленарних засідань. Тепер слово за Верховною Радою!», – зауважила народна депутатка Інна Совсун, яка також є співголовою МФО «Рівні можливості».

28 січня Сергій Рудик із трибуни Верховної Ради прокоментував виступ народної депутатки від «Слуги народу» Мар’яни Безуглої про законопроєкт щодо реформи СБУ.

«Мене дивує, як і кожного в цьому залі, як дівчинка, якій 32 роки, яка працювала в системі охорони здоров’я, та ні дня, сподіваюсь, не працювала у цій структурі, закликає нас проголосувати за один з дуже важливих документів, які можуть багато чого змінити», – заявив Рудик.

Крім того, він також порівняв виступ Мар’яни Безуглої з виступом нардепки VIII скликання Іриною Сисоєнко, сказавши: «Згадаймо Ірину Сисоєнко, яка дупля не різала в медицині».

Після цього Інна Совсун взяла слово і вказала Рудику на неприпустимість подібних висловлювань. Її підтримали інші депутатки, які вийшли до трибуни. Тим часом Мар’яна Безугла жодним чином не відреагувала на образливі репліки.

Читайте також: Комітет ВРУ схвалив законопроєкт про покарання за сексизм у рекламі

Нагадаємо, раніше в Раді зареєстрували у Верховній Раді проєкт закону № 5005 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії дискримінації та дотримання норм етики народними депутатами України. Крім того, також зареєстрували законопроєкт № 4599-2 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за публічні прояви сексизму. Ним пропонується доповнити Кодекс новою статтею 173-5 «Публічний прояв сексизму» та внести зміни до низки його статей.

Також депутати запропонували карати за сексизм штрафами, громадськими роботами або адміністративним арештом. Так, представники фракції «Слуга народу» зареєстрували проєкт закону №4598, який на офіційному рівні визначить саме поняття сексизму. Інший законопроєкт №4599 прописує види відповідальності за це порушення. Обидва документи нещодавно були надіслані на розгляд до профільного комітету.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті