Головна Статті Щоб підвищити народжуваність: у Токіо хочуть ввести 4-денний робочий тиждень

Щоб підвищити народжуваність: у Токіо хочуть ввести 4-денний робочий тиждень

0
273

У Токіо запровадять чотириденний робочий тиждень для працівниць та працівників державних установ. Таку ініціативу хочуть започаткувати, щоб підтримати матерів, які працюють. Очікується, що чотириденний робочий тиждень сприятиме підвищенню низького рівня народжуваності в Японії, пише CNN.

Влада Токіо повідомила, що нова система, яка почне діяти з квітня 2025 року, може забезпечити працівникам три вихідні на тиждень. Також анонсували ще одну ініціативу, яка дозволить батькам, що мають дітей у перших-третіх класах початкової школи, віддати частину своєї зарплати за можливість піти з роботи раніше.

Ці пропозиції є частиною ініціатив уряду для покращення умов праці та життя, зокрема для жінок, які часто постають перед вибором між кар’єрою та родиною.


Читайте також: Економічне уповноваження жінок: розмова про самозарадність і допомогу держави


Губернаторка Токіо Юріко Койке

«Ми переглянемо стиль роботи, щоб гарантувати, що нікому не доведеться відмовлятися від своєї кар’єри через життєві події, такі як пологи або догляд за дитиною, — заявила губернаторка Токіо Юріко Койке. — Зараз настав час для Токіо взяти на себе ініціативу, щоб захистити та покращити життя, добробут і економіку наших громадян у ці складні для країни часи».


Читайте також: У Китаї посадовці телефонують жінкам, щоб поговорити про планування вагітності


Уряд хоче подолати демографічну кризу

Рівень народжуваності в Японії впав до рекордно низького рівня, і уряд вживає заходів, щоб боротися з демографічною кризою.

За даними міністерства охорони здоров’я, праці та соціального захисту країни, минулого року зареєстровано лише 727 277 народжень, а коефіцієнт народжуваності (кількість дітей, яку жінка народжує протягом життя) впав до нового мінімуму в 1,2. Для того, щоб чисельність населення залишалася стабільною, необхідний рівень народжуваності на рівні 2,1.

Японський уряд впроваджує низку політик у форматі «зараз або ніколи», щоб подолати демографічну кризу. Зокрема, забезпечує можливості для чоловіків брати відпустку по догляду за дитиною. Водночас місцеві органи влади також вживають заходів для покращення умов праці.

Як і в інших країнах, у Японії жінки часто змушені вибирати між кар’єрою та родиною. Водночас унікальна культура понаднормової роботи в Японії робить вагітність і виховання дітей особливо складними.

  • Нагадаємо, що в листопаді 2022 року Бельгія стала першою країною ЄС, яка легалізувала чотириденний робочий тиждень. При цьому, якщо люди обирають працювати чотири дні, то робочий день триває 9,5 години.
  • У жовтні 2023 року в іспанській Валенсії протягом місяця тривав експеримент із чотириденним робочим тижнем. Його результати показали, що він позитивно вплинув на здоровʼя людей і зменшив викиди палива. 
  • А в 2024 на чотириденний робочий тиждень перейшла Ісландія, що мало позитивні наслідки для економіки та для громадян і громадянок цієї країни.
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті