Головна Статті «Слуга народу»: 4 депутатки очолять комітети Ради

«Слуга народу»: 4 депутатки очолять комітети Ради

0
1,489

Чотири із двадцяти. Саме стільки комітетів у Верховній Раді можуть очолити жінки, пише Українська правда.

За даними видання, орієнтовний розподіл парламентських функцій між своїми представниками у «Слузі народу» пророблявся ще по ходу виборчої кампанії, а деякі потенційні керівники напрямків навіть встигли зібратися на «установчі збори» по інтересах. Однак попередній список ймовірних голів комітетів вдалося узгодити вже під час тім-білдінгу в Трускавці.

Кого ж із жінок президентська партія номінує на важливі парламентські посади?

Ірина Венедиктова. Комітет із питань правової політики і правосуддя

40 років. Родом із Харкова. Радниця Зеленського з правових питань

Завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ імені В.Н Каразіна. Професорка, докторка юридичних наук. Віцепрезидентка Фонду медичного права та біоетики. Віцепрезидентка Всеукраїнської асоціації косметологів та аромологів.

Венедиктова подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного суду України. Але провалила участь у конкурсі, отримавши бал «менше мінімально допустимого».

За її словами, познайомилася із Зеленським через нинішнього представника президента в Раді Руслана Стефанчука в жовтні 2018 року.

Вже в лютому цього року представляла кандидата в президенти Зеленського під час поїздки представників штабів у Брюссель. Тоді, як «писала «Європейська правда”, команда Зеленського в особі Венедиктової «іспит не здала».

Перед участю в конкурсі на посаду у Верховному суді Ірина Венедиктова заповнила декларацію про доходи.

У неї та її сім’ї, зокрема, є будинок площею 387 «квадратів». П’ять авто, серед яких Porsche Cayenne, Mazda CX-7 і Toyota Camry.

Під час представлення в якості членкині Зе!Команди в квітні заявила, що всі вакансії у судах будуть швидко і якісно заповнені. За її словами, також буде перезавантажена Вища кваліфікаційна комісія суддів, і люди там будуть проходити відбір на професійність і доброчесність.

На виборах йшла за партійним списком «Слуги народу» під номером 3.

Читайте також: Опора: Представництво жінок у Раді збільшилося майже на 9%

Анастасія Красносільська. Комітет із питань запобігання та протидії корупції

35 років, родом із Києва. Експертка з питань боротьби із корупцією

До участі в позачергових парламентських виборах 35-річна Анастасія Красносільська була відома як експертка з податкового та антикорупційного законодавства. Цими напрямами вона займалася у Центрі протидії корупції, керівником якого є Віталій Шабунін.

Зокрема Анастасія відповідала там за адвокаційну кампанію створення в Україні Вищого антикорупційного суду.

До «Слуги Народу» Красносільська потрапила після запису одного із відеоблогів кандидата в президенти Володимира Зеленського, де експерти розмірковували про провал судової реформи.

У своїй декларації за 2018 рік Красносільська вказала автівку Toyota Avensis, квартиру, що перебуває у спільній власності, 13 000 доларів готівкою та «безцінну» кішку на ім’я Маруся.

У Красносільської дві вищі освіти. Вона закінчила Київський університет Шевченка за спеціальністю «Політологія» та КНЕУ за фахом «Правознавство».

У списку «Слуги народу» отримала 8 місце.

Читайте також: Кожен п’ятий депутат у новообраній Верховній Раді – жінка

Марія Мезенцева. Комітет з питань європейської інтеграції

29 років, родом із Харкова. Підприємиця.

Має певний політичний досвід у рідному місті: від 2015 року була депутаткою міськради від «Самопомочі».

За даними УП, Мезенцева претендувала на те, щоби очолити комітет у закордонних справах, але згодом була затверджена як головний претендент від партії на посаду голови комітету з європейської інтеграції.

Має досвід роботи у європейських інституціях: у 2012 році вона стажувалася у Європарламенті, а з 2015 постійно співпрацювала із групою Європейських консерваторів та реформістів (одна з проукраїнських груп ЄП). Також декларує співпрацю із Бізнес-радою Україна ЄС у Брюсселі.

Депутатка має близьких знайомих серед авторитетних українських експертів із питань європейської інтеграції, тож напевно матиме їхню експертну підтримку, якщо очолить євроінтеграційний комітет у новому складі ВР.

Марія Мезенцева у розмові з журналістами також підкреслює, що любить спорт та є багаторазовою чемпіонкою України з сучасних танців.

На парламентські вибори пішла мажоритарницею від партії «Слуга народу» по харківському округу № 168 та виграла вибори у депутата чотирьох скликань Валерія Писаренка.

Читайте також: Чесно: На фінансування за гендерною квотою претендують лише дві партії – ЄС і «Голос»

Галина Третьякова. Комітет з питань соцполітики

56 років, керівниця ГО «Інститут Громадянських Свобод», народилась у Казахстані

Третьякова з 2010 року обіймала посаду генеральної директорки Української федерації убезпечення, яка об’єднує страхові компанії країни і декларує сприяння розвитку прозорого страхування, недопущення недобросовісної діяльності та інтеграції українського та європейського ринків.

Вона у 1986 році закінчила Харківський авіаційний інститут за спеціальністю «інженер-механік авіаційних двигунів» та вже у 2002 році отримала диплом магістра фінансів у Міжнародного інституту ринкових відносин та підприємництва.

Протягом 1991-2006 років працювала у страховій компанії «АСКА–життя», яка входить до групи «СКМ» Ріната Ахметова. Третьякова там була заступницею генерального директора, а потім головою правління.

Після звільнення Третьякова залишилась власницею 10% акцій «АСКА-Життя». Вона стала співзасновницею страхової компанії «Надійне життя», більшу частку якої пізніше придбала російська «РЕСО-Гарантия».

«Надійне життя» реорганізували у «Просто-страхування. Життя та пенсія», і Третьякова до 2009 року очолювала її правління.

У 2009-2010 роках Третьякова працювала у Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг на посаді директора департаменту тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ.

У виборчому списку «Слуги народу» Третьякова отримала 54 номер.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті