Головна Новини проекту Спитай у Лесі: ворожіння на поезії Лесі Українки

Спитай у Лесі: ворожіння на поезії Лесі Українки

17
29,181

Ворожіння на поезії Лесі Українки. До 150-річчя з дня народження

Традиція ворожіння на книжках існує здавна. Ритуал відбувався так: загадували важливе питання, брали з полиці томик поезії та відкривали його навмання. Побутує й інший спосіб: навмання загадували сторінку і рядок. 

Зазвичай книжкам ставили питання про перспективи запланованих справ чи втілення мрій, імовірність зустрічі з коханням чи міцність шлюбу. Цікавилися, чи вдалою буде подорож або коли очікувати фінансового успіху. Також у книжках шукали відповідей щодо причин того, що справи складаються саме так, а не інакше, й натяків, де шукати щастя.

Найчастіші питання: «Що мене очікує в майбутньому?», «Чому все так складається?», «У чому може бути вихід із ситуації, що склалася?», «Чи зустріну я своє кохання?», «Чи вийду заміж/одружуся?», «Чи любить мене мій коханий/кохана?», «Чи варто вирушати в далеку путь?», «Чи буду я багатим?», «Де шукати щастя?»…

З нагоди 150-річчя Лесі Українки шукати її книжки на полиці не знадобиться, бо Жінки: 50% створили інтерактивну гру-ворожіння «Спитай у Лесі».

Головне – пам’ятайте: ворожіння на книжках – це не «дорожня карта», а метафора. Відповідь, яку пропонує поетичний текст, часто не є очевидною, потребує глибокого занурення й додаткового тлумачення.

У будь-якому разі, це гра. Спроба пошукати суголосність зі своїм життям у творчості однієї з найбільших українських поеток.

Спитай у Лесі:


Леся
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Новини проекту