Головна Статті Суд заблокував закон про заборону абортів у Техасі

Суд заблокував закон про заборону абортів у Техасі

1
445
Жінки протестують проти заборони абортів у Техасі
Фото – Reuters

Окружний суддя США Роберт Пітман тимчасово заблокував новий закон, який фактично забороняє жінкам робити аборти у Техасі.

Про це повідомляє BBC.

Таким чином федеральний суддя задовольнив прохання адміністрації президента Джо Байдена призупинити виконання закону на час його оскарження в суді. Білий дім назвав рішення судді важливим кроком до відновлення конституційних прав техаських жінок.

Суддя Пітман написав у своєму висновку, що з моменту набуття законом чинності 1 вересня «жінки були незаконно позбавлені можливості контролювати своє життя способами, які захищає Конституція».

Читайте також: У Техасі медики протестують через заборону абортів

Закон було висунуто і схвалено депутатами-республіканцями в Техасі. Президент Джо Байден назвав закон «безпрецедентним посяганням на права жінок», але губернатор Техасу Грег Ебботт виступив на захист закону, заявивши, що «найцінніша свобода – це саме життя».

Очікується, що офіційні особи штату Техас подадуть апеляцію на рішення судді Пітмана.

«Закон про серцебиття» забороняє переривання вагітності після виявлення серцебиття плода. Таким чином закон забороняє аборти вже на п’ятому-шостому тижні вагітності, коли більшість жінок навіть не підозрюють про свій стан.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті