Головна Статті Світлана Панаіотіді: «Оборонка — це найцікавіше, чим я коли-небудь займалася»

Світлана Панаіотіді: «Оборонка — це найцікавіше, чим я коли-небудь займалася»

5
825

Заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Світлана Панаіотіді розповіла в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», як потрапила працювати в оборонно-промисловий комплекс.

«Тимофій (Милованов, екс-міністр економіки в уряді Гочарука – ред.) запропонував сектор ОПК. Він обговорював це із заступниками, які вже тоді працювали, хто витягне важкий напрямок. Вирішили і запропонували мені.

Норвезький посол, дізнавшись про моє призначення на цей сектор, дуже зрадів, адже їхній уряд фінансує багато заходів стосовно гендерної рівності. Для них це було «вау». Абсолютно «мускульна» сфера і жінка-керівник.

Це найцікавіше, чим я коли-небудь займалась. Ми в стадії трансформації — і це дуже великий і цікавий виклик.

Цікаво аналізувати, як ця сфера працює за кордоном. Шалене враження справила поїздка в січні у складі української делегації на зустріч послів країн НАТО. Дякуючи тоді ще віце-прем’єру, а нині міністру МЗС, Дмитру Кулебі я була запрошена в склад делегацій. Він же представив мене Генсеку НАТО. Я була під враженням ще довго після того. Треба мати широке бачення багатьох питань, щоб займатися сферою безпеки і оборони. Це зазвичай люди широченного кругорозу, обізнані в багатьох галузях, оскільки багато різних сфер життя можуть мати вплив на безпеку і оборону.

Мені це цікаво навіть з прикладної точки зору, оскільки я і раніше робила трансформації, не кажучи вже про те, яке захоплення викликає сам зміст.

Приведу приклад: вперше буде втілена автоматизація служби експортного контролю. З паперової форми ведення справ перейде в електронну систему, в якій видно рух кожної заявки, історію, ризик-індикатори. Це революція. Автоматично, а не вручну та в залежності від людського фактору. Багато років всі про це говорили, і не робили. Ми знайшли гроші і будемо впроваджувати електронну систему.

Яке Ваше особисте над-завдання? Які цілі самі собі ставите? І що дозволить сказати, що ви успішно справились зі своєю роллю?

Моє особисте над-завдання — максимально зосередитись на втіленні змін. Реформи в секторі безпеки і оборони, приватизація, корпоративна реформа (ефективне управління державною власністю) мої сьогоднішні пріоритети, які сприятимуть позитивним змінам у країні».

Повний текст інтерв’ю читайте тут.

Читайте також: Світлана Панаіотіді, уповноважена АМКУ: «Нам не вистачає рольових моделей успішних жінок»

Світлана Панаіотіді — політикиня, публічна діячка. Із вересня 2019 року обіймає посаду заступниці міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. До цього із 2015 року працювала державним уповноваженим Антимонопольного комітету України.

Тим часом, в уряді незабаром може з’явитися віцепрем’єр із ОПК і космосу. ЗМІ повідомляють, що вже створенний номінаційний комітет з вибору кандидатури віцепрем’єр-міністра – міністра розвитку стратегічних технологій і інновацій, серед повноважень якого будуть питання реформування оборонно-промислового комплексу і розвитку космічної галузі.

Світлана Панаіотіді входить у список претендентів на цю посаду. Нове міністерство планується створити в рамках указу президента №59 (лютий 2020 року), де Кабміну було доручено розглянути питання створення нового органу влади.

50%

Фото: The Gate Agency/Григорій Веприк

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті