Головна Статті Світові політики долучаються до руху SheDecides – за право жінок на безпечний аборт

Світові політики долучаються до руху SheDecides – за право жінок на безпечний аборт

2
358
SheDecides рух за права жінок на безпечний аборт

29 політиків серед яких міністри урядів п’яти європейських країн, активісти у сфері охорони здоров’я і захисту прав жінок, підписали відкритий лист, що закликає до усунення всіх юридичних перешкод для абортів. Про це повідомляє The Guardian.

У листі, підписаному міністрами із гендерних питань і питань рівності з Франції, Канади та Норвегії і міністрами міжнародного розвитку зі Швеції і Нідерландів, йдеться про те, що кожна жінка у світі повинна мати право на безпечний, легальний аборт, акушерський догляд та доступ до інформації про збереження репродуктивного здоров’я та використання протизаплідних засобів.

Також, підписанти листа наголошують на тому, що пандемії COVID-19 суттєво обмежила ці права жінок та вплинула на зростання сексуального та гендерного насильства, що робить потребу забезпечення гендерної рівності більш нагальною, ніж будь-коли.

Читайте також: У Чехії планують змінити визначення «зґвалтування»: «секс без згоди»

Лист закликає до відновлення роботи клінік, які можуть робити аборти та які закрили під час пандемії. Наголошують, що аборт варто розглядати як важливу медичну послугу

«Проводячи кампанію за зняття юридичних бар’єрів і захищаючи аборт як важливу медичну послугу, ми можемо запобігти нелегальним операціям щодо переривання вагітності і таким чином врятувати життя жінок і наблизитися до досягнення гендерної рівності», – йдеться у маніфесті.

Рух SheDecides запустила в 2017 році Ліліан Плума, колишня міністерка торгівлі Нідерландів.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті