Жінки — це 50% успіху України

Сиди мовчки: У Японії керівна партія зробила сексистську заяву

Японська партія зашкварилася на сексистській заяві

Ліберально-демократична партія Японії (LDP), членами якої переважно є літні чоловіки, запропонувала допускати кількох депутаток на засідання партійного керівництва. Умовою є те, що жінки матимуть змогу лише мовчки спостерігати за тим, що відбувається, пише Al Jazeera.

За ініціативою партії, на засідання зможуть потрапити лише п’ять депутаток. Вони зможуть спостерігати за обговоренням чоловіків, а вже після засідання подавати свої думки до офісу секретаріату партії.

Читайте також: Вибори в Японії: в одному з міст уперше за понад 60 років жінку обрали депутаткою місцевих зборів

Генсекретар LDP Тошіхіро Нікай під час пресконференції розповів, що партію критикували, бо серед її членів переважають чоловіки. Він заявив, що членів засідання партії вже обрали, але жінкам із LDP «важливо подивитися на процес ухвалення партією рішень».

«Важливо повністю розуміти, як такі дискусії відбуваються. Поглянути, про що це взагалі», ㅡ заявив Нікай.

Така ініціатива правлячої партії з’явилась на тлі скандалу через сексистські висловлювання колишнього президента оргкомітету Олімпійських ігор у Токіо 83-річного Йоширо Морі.

«Ми повинні переконатися, що їх час виступів обмежений, тому що їм важко закінчити», ㅡ сказав він.

На засіданні оргкомітету екскерівник під час обговорення питання про збільшення кількості жінок у комітеті зазначив, що тоді робочі зустрічі будуть затягуватися. Морі заявив, що жінки занадто багато говорять і в них є схильність до суперечок.

Читайте також: У Японії жінки отримали рекордну кількість місць на місцевих виборах

Ця заява викликала шквал критики на адресу посадовця, а у соціальних мережах люди вимагали його негайної відставки. На пресконференції 4 лютого він перепросив за свої слова, але заявив, що не піде добровільно з посади. Та згодом Йоширо Морі таки звільнили, визнавши, що його висловлювання були «недоречними».

Японська кореспондентка BBC Маріко Оі сказала, що жінки в Японії звикли до «випадкового сексизму».

«У такі моменти багато з нас просто сміються, роблять вигляд, що не почули, і йдуть. Ось чому коментарі пана Морі мене не здивували, а рішення правлячої партії дозволити жінкам мовчки відвідувати свої зібрання – тактика, з якою ми знайомі», – заявила вона.

Читайте також: У Японії міністр пояснив, чому збирається у відпустку по догляду за дитиною

Як пише Japan Times, у 2020 році Японія посіла 121 місце зі 153 у Глобальному індексі гендерного розриву Світового економічного форуму. Це один із найгірших результатів серед розвинутих країн.

50%