Головна Статті У Японії жінки отримали рекордну кількість місць на місцевих виборах

У Японії жінки отримали рекордну кількість місць на місцевих виборах

0
216

Проте питання гендерної рівності залишається в країні дуже гострим

На місцевих виборах у Японії жінки взяли рекордно велику кількість місць — 237, що становить 10,4%, пише УНІАН із посиланням на Bloomberg.

Місцеві вибори, що відбулися 7 квітня, стали більш вдалими для партії, яку очолює премʼєр-міністр Абе Сіндзо. Але в його «Ліберально-демократичній партії» дуже мало жінок. Серед тих, хто пройшов до органів місцевого врядування, лише 3,5% жінок із цієї партії.

Тим часом, в опозиційній «Конституційно-демократичній партії» жінок-переможців 24,6%. Кількість жінок, обраних на посади в місцевих органах, змінюється залежно від регіону. У префектурі Кіото їх майже 22% від загальної кількості обраних, але в деяких регіонах буде лише одна чи дві жінки.

Нагадаємо, рік тому японський парламент ухвалив закон, що заохочує включення жінок-кандидаток до виборчих списків політичних партій.

Згідно з рейтингом Міжпарламентського союзу, який підраховує гендерну рівність в урядах, Японія займає 165 місце зі 193 країн. Україна в цьому рейтингу 156-та. Зараз в українському парламенті жінки становлять 12,5% від загальної кількості депутатів.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті