Головна Анонси Тренінг з методів мобілізації громад від Українського жіночого фонду: дедлайн 30 липня

Тренінг з методів мобілізації громад від Українського жіночого фонду: дедлайн 30 липня

0
1,694
Зображення: freepik.com

Український Жіночий Фонд запрошує до участі у тренінгу для тренерів із методології мобілізації громад задля розширення можливостей (Community Mobilization for Empowerment, CME), пише Громадський простір.

Тренінг відбудеться у Києві 18-20 серпня за компонентом «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад для розширення можливостей» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру в східних регіонах України.

Організатори хочуть надати тренерам/-кам інформацію про методолігію СМЕ, допомогти оволодіти інструментами та сформувати навички, що дозволять їм навчати місцевих жінок-лідерок мобілізації своїх спільнот, з якої починається сталий і збалансований розвиток на місцевому рівні, – процес, в якому соціально ізольовані й дискриміновані особи чи групи, особливо найбільш вразливі, отримують більше можливостей робити свідомий вибір, діяти та досягати результатів.

«Реформа децентралізації передбачає, що новостворені ОТГ візьмуть на себе функції відновлення, планування політик, формування  бюджету, надання різних послуг, оскільки вони мають бути здатними краще виявляти та задовольняти потреби людей. Створення нових ОТГ є передумовою для мобілізації та розширення можливостей громади, де чують голоси, задовольняють потреби та захищають права людей з вразливих груп, які зазнають множинних форм дискримінації. Для цього необхідне представництво та участь різних груп мешканців громад у прийнятті рішень. Як активізувати жінок та чоловіків з вразливих категорій населення до участі у місцевих політичних процесах та управлінні громадою? Відповідь на це запитання дає методологія СМЕ, яка успішно впроваджується Українським Жіночим Фондом спільно з ООН Жінки у постраждалих від військового конфлікту регіонах Донецької і Луганської областей на сході України з 2016 року, а також Запорізькій області з 2018 року», – йдеться в анонсі тренінгу.

А також наголошується, що основі методології СМЕ лежать принципи дотримання прав людини і ґендерної рівності, а тому цей процес допомагає боротися з проявами дискримінації та демонструвати переваги відкритості до різних людей. Таким чином, підхід СМЕ пропонує покрокову інструкцію, яка дозволяє мобілізувати всіх громадян – жінок і чоловіків – дати їм можливість висловити свою думку і сприяє тому, щоб місцеві органи влади приймали рішення з урахуванням принципів дотримання прав людини і ґендерної рівності.

Участь у тренінгу безкоштовна.

Учасники й учасниці будуть відзначені сертифікатами. Крім того, вони матимуть можливість провести щонайменше по 2 тренінги для громад Донецької, Луганської та Запорізької областей. Також обов’язковою умовою для участі є зобов’язання провести власними ресурсами один тренінг за методологією СМЕ для представниць/-ків інших партнерських ОТГ.

Запрошуються тренерки і тренери, які:

  • володіють навиками та досвідом проведення інтерактивних тренінгів не менше трьох років;
  • обізнані з ґендерної тематики та мають досвід впровадження ґендерно-чутливих практик в процеси розвитку громади;
  • мають досвід роботи в ОТГ та планують поширювати отримані знання для активізації жінок та чоловіків з вразливих категорій населення до участі у місцевих політичних процесах та управлінні громадою;
  • готові провести один тренінг за метолодогією СМЕ власними ресурсами;

Відбір учасників та учасниць здійснюватиметься на конкурсних засадах. Усі охочі мають надіслати:

  • резюме з контактами (адреса, телефон, електронна пошта) та сертифікати, що підтверджують тренерську кваліфікацію (не більше трьох),
  • посилання на відгуки та рекомендації (обов’язково) від двох осіб,
  • мотиваційний лист із зазначенням, яким чином планується поширювати отримані знання і в яких регіонах.

Пакет документів просять надсилати на електронну адресу [email protected] до 12:00 30 липня 2020 року.

Результати конкурсу будуть повідомлені 5 серпня.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси