Головна Анонси Тренінговий курс від УЖФ та НДІ для депутаток місцевих рад: дедлайн 14 травня

Тренінговий курс від УЖФ та НДІ для депутаток місцевих рад: дедлайн 14 травня

2
230
тренінговий курс для депутаток

Депутатка – це лідерка, яка прагне змін та впливає на прийняття рішень в своїй громаді, враховуючи потреби та інтереси мешканців і мешканок та впроваджуючи принципи рівності жінок і чоловіків у життя місцевих громад.

Якщо вам бракує знань щодо гендерно-орієнтованого врядування, формування місцевого бюджету та ефективного використання коштів громади, діяльності депутатських груп з гендерних питань, застосування гендерних підходів у діяльність органів виконавчої влади, то є нагода пройти 4-денне тренінгове навчання від Українського жіночого фонду та Національного демократичного інституту.

Чотири цикли тренінгового курсу проходитимуть у травні-червні 2021 року та включатимуть такі теми:  

тренінговий курс для депутаток

вимоги до сучасного лідерства та сучасної лідерки

• антигендерні рухи як перешкода впровадженню політики рівних прав і можливостей

• метод гендерного аналізу та оцінка гендерного впливу

• правовий статус депутата місцевої ради

• прийняття принципу рівності жінок і чоловіків через приєднання місцевих рад до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад

• створення та стратегічний розвиток депутатських груп з гендерних питань

• мобілізація бюджетних ресурсів шляхом формування  місцевих цільових програм.

Читайте також: Євгенія Бардяк: Без наставництва у політиці важко – має бути хтось, хто порадить

Про навчання:

Участь у тренінговому курсі є безкоштовною.

До навчання буде залучено біля 100 учасниць, які сформують 8 навчальних підгруп. Учасниці тренінгів з усіх областей України навчатимуться онлайн протягом 4 днів у форматі 2+2 дні з перервою в тиждень. Робочий день тренінгу – це 4 години інтерактивного навчання, включно з технічними перервами.

Навчальні модулі поєднують теорію та практичні вправи, групову роботу, домашні завдання, що допоможе учасницям опрацювати отримані знання та застосувати у свою щоденну депутатську роботу на новому якісному рівні. Додатково випускниці тренінгового курсу для депутаток місцевих рад візьмуть участь у менторській програмі – отримають індивідуальну підтримку досвідчених і фахових експерток з актуальних для них питань. 

Про дати тренінгів відібраних учасниць буде повідомлено додатково.

Вимоги до кандидаток:

депутатки місцевих органів влади, залучені до формування депутатських груп з гендерних питань або зацікавлені у створенні таких груп зі всіх областей України. Перевага надаватиметься жінкам, які проживають у сільській місцевості та/або відносяться до мало представлених у політиці груп: внутрішньо переміщені жінки, представниці етнічних та мовних спільнот, жінки з сільської місцевості, ветеранки АТО/ООС, жінки з інвалідністю, представниці спільноти ЛГБТІК+, жінки, які живуть з ВІЛ, самотні матері, багатодітні матері, жінки пенсійного віку тощо.

Технічні вимоги для навчання:

• доступ до мережі інтернет;

• наявність персонального комп’ютера/планшета;

• встановлений додаток ZOOM;

• облаштоване місце для продуктивного навчання (окрема кімната або відокремлене робоче місце).

Після закінчення навчання учасниці, які брали участь у всіх тренінгових днях, були активними під час обговорень та практичних сесій, отримають сертифікат учасниці тренінгового курсу.  

Для участі у тренінгах Академії жіночого лідерства необхідно:

1. заповнити анкету за посиланням: http://surl.li/riot ;
2. надіслати резюме та мотиваційний лист, що містить відповіді на запитання «Чому я хочу взяти участь в Тренінговому курсі для депутаток місцевих рад? Яких знань я потребую для запровадження гендерних підходів у діяльності органів місцевого самоврядування?» (не більше однієї сторінки).

Резюме, мотиваційний лист, а також запитання просимо надсилати координаторці проєкту Олені Кисельовій за адресою o.kyselyova@uwf.org.ua. В темі листа просимо вказати: «ваше прізвище_ Тренінг для депутаток місцевих рад». 

Читайте також: НДІ шукає координатора/ку Програми з промоції участі жінок в політиці: дедлайн 13 травня

У навчанні візьмуть участь ті учасниці, які подадуть повний пакет вказаних документів. 

Кінцевий термін заповнення анкети та подання документів – 14 травня 2021 року.  

Про результати відбору експертної комісії буде повідомлено 24 травня 2021 року.

Довідкова інформація:

            Український жіночий фонд (далі – УЖФ) – міжнародна благодійна організація, заснована у 2000 році. УЖФ надає фінансову, інформаційну і консультативну підтримку організаціям громадянського суспільства з України, Молдови і Білорусі. Місія УЖФ – допомогти жінка-лідеркам та організаціям громадянського суспільства, зокрема жіночим, відігравати активну роль у процесах розбудови демократичного суспільства, брати участь у процесах прийняття рішень на різних рівнях, посилювати увагу громадськості до питань різноманітності та ґендеру та досягати ґендерної рівності, справедливості та реалізації людських прав.

            Національний демократичний інститут (далі – НДІ) є некомерційною, неурядовою організацією, яка працює задля посилення демократичних інститутів у всьому світі шляхом залучення громадянського суспільства, сприяючи відкритості та підзвітності влади. З часу свого заснування в 1984 році НДІ та його місцеві партнери працюють задля підтримки і зміцнення демократичних інститутів та практик, забезпечення проведення чесних виборів, залученню громадян до суспільних процесів, а також сприяють відкритості та прозорості влади.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси