Головна Статті Це зробила вона: У Києві заявили про демонтаж стереотипів і нагородили жінок-лідерок

Це зробила вона: У Києві заявили про демонтаж стереотипів і нагородили жінок-лідерок

8
1,523
Мер Києва Віталій Кличко із однією з переможниць конкурсу "Киянка року"
У Києві нагородили переможниць конкурсу “Киянка року”

Київська міська державна адміністрація цьогоріч підтримала ідею програми «ООН Жінки» і визначила темою щорічного міського конкурсу «Киянка року» лідерство жінок у боротьбі проти COVID-19. Саме Київ став першим містом України, де реалізували цю ініціативу.

Мер Києва Віталій Кличко напередодні вручив відзнаки переможницям конкурсу.

«Хочу підкреслити, що столиця і надалі буде підтримувати жіночі організації та рухи, бо це потужна енергія для досягнення рівних можливостей у нашому місті. Наша дорожня карта – Європейська Хартія рівності та План дій, розроблений за участі Національного Демократичного Інституту», – наголосив Віталій Кличко.

За його словами, нагороди отримали жінки-лідерки, які зробили багато важливого і корисного для Києва та його мешканців у період пандемії.

«Це 13 киянок різних професій: громадські діячки, правознавиці, жінки, які щодня надають соціальні послуги мешканцям міста та кризові менеджерки. Також багато тих, хто займається благодійністю. І звісно ж, наші медики, які сьогодні на передовій у боротьбі з коронавірусом», – сказав мер.

Читайте також: Київ і Європейська хартія рівності: як столиця задає тренд для інших міст

Мерина Хонда, заступниця мера Києва
Марина Хонда

На думку заступниці міського голови Марини Хонди, тема цьогорічного конкурсу і підтримка жінок у боротьбі з пандемією – це насправді дуже знакова ініціатива.

«Таким чином ми привносимо в Міжнародний жіночий день нові цінності, робимо більш видимим жіноче лідерство та фахові компетенції в обраній професії», – зауважила Хонда.

Вона також подякувала всім переможницям за їхню працю, витримку та терпіння.

«І за те, що ви віддаєте свої здібності, талант і розум на розбудову нашого рідного міста та держави», – підсумувала політикиня.

У свою чергу, очільниця управління з питань гендерної рівності КМДА Тетяна Гузенко пояснила, чому для церемонії нагородження обрали саме Музей історії Києва.

«На наших очах триває демонтаж радянських стереотипів – жінки cтають лідерками реальних змін. Їх потужна креативна енергія здатна подолати-будь-які виклики. Наше завдання – зробити видимою роль жінок, згуртувати жіночу спільноту для подолання нерівності в усіх її проявах», – наголосила Гузенко.

Нагороди для переможниць конкурсу "Киянка року"
Подарунки для переможниць конкурсу "Киянка року"

«Киянкою року» в номінації «Медичні послуги» стали:

  • Ірина Сірченко, головна медична сестра Українського науково-практичного центру екстреної допомоги та медицини катастроф
  • Ірина Лісова, лікарка загальної практики – сімейна лікарка
  • Тетяна Борисова, заступниця директора медичного обслуговування населення Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 Дніпровського району Києва»
  • Ельміра Мамедова, очільниця благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Сприяння розвитку медицини»
  • Лариса Гординя, заступниця директора з медичної частини Комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Печерського району Києва
  • Тетяна Мостепан, директорка комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня № 4»

У номінації «Соціальні послуги»:

  • Олена Дмитрієва, директорка Оболонського районного в місті Києві центру соціальних служб
  • Олена Руденко, мати-вихователька дитячого будинку
  • Ірина Ревякіна, заступниця директора – керівниця соціальних благодійних програм і проектів Міжнародної благодійної організації «Посланець Миру»

У номінації «Благодійність»:

  • Елеонора Маковецька, фахівчиня групи виховної, соціальної роботи та дозвілля Навчально-наукового інституту № 3 Національної академії внутрішніх справ України
  • Олена Мироненко, голова громадської організації «Мар’ям»

У номінації «Громадська діяльність»:

  • Тетяна Гоєнко, очільниця Київської міської організації Товариства Червоного Хреста

У номінації «Проєктний менеджмент»:

  • Тетяна Зотова, керівниця Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству
Ірина Сірченко

«Жінка-лідерка – це жінка, у якої вистачає сил, енергії, ресурсів і потенціалу, вести за собою людей, запалювати в них натхнення, радість, життя, мотивувати і допомагати», – переконана одна з переможниць, головна медична сестра Українського науково-практичного центру екстреної допомоги та медицини катастроф Ірина Сірченко.

У номінації «Громадська діяльність» перемогу здобула очільниця Київської міської організації Товариства Червоного Хреста Тетяна Гоєнко. За її словами, столичний Червоний Хрест за останній рік зібрав та надав допомогу лікарням майже на 10 мільйонів гривень.

«Коли ми зіткнулися із пандемією, дуже гостро постали проблеми соціального та медичного плану. Тому робота Товариства Червоного Хреста була спрямована на допомогу медичним закладам. Ми започаткували програму «Кава для медика», бо в перші дні пандемії кожен потребував елементарної людяності та підтримки. Разом зі спонсорами роздали 6 тон кави нашим медичним закладам, і таким чином підтримали їх. Пропонували на вибір – чай чи каву, але виявилося, що лікарі каву люблять більше. Для нас важливо, щоб вони відчували нашу віддачу. Також купували і передавали миючі засоби, забезпечували лікарні дрібною побутовою технікою (холодильниками, пральними машинами)», – розповіла Гоєнко.

Читайте також: Київ приєднався до Хартії рівності жінок і чоловіків

Віталій Кличко і Тетяна Зотова, конкурс "Киянка року"
Віталій Кличко і Тетяна Зотова

Керівниця Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству Тетяна Зотова отримала відзнаку в номінації «Проєктний менеджмент». Каже, що бути лідеркою – це перш за все велика відповідальність.

«Тому що за плечима стоїть чимала команда, яка працює на результат. Жіноче лідерство сьогодні займає одну з ключових позицій. Це тренд нового покоління українського самоврядування. Треба зауважити, що 75% керівних посад Київської міської державної адміністрації обіймають чоловіки. Але також важливий той факт, що на останніх місцевих виборах 10% жінок подолали бар’єр, який існував у 2015 році. Тобто жінок стало на 10% більше. Це означає, що слід очікувати підтримки важливих соціальних питань. Жіночі голоси стають більш гучними і вагомими», – переконана Тетяна Зотова.

Оцінювання стану гендерної рівності в Києві й розробка Плану дій відбувається за фасилітації Національного Демократичного Інституту (НДІ) у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку територіальних громад, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців Програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI). 

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020, Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті