Home Статті ТВК у Тернополі відмовилася зареєструвати документи з фемінітивами

ТВК у Тернополі відмовилася зареєструвати документи з фемінітивами

1
222

ТВК у Тернополі відмовилися зареєструвати документи політичної сили через використання в них фемінітивів. Таке повідомлення надійшло на чат-бот проєкту #вибориБЕЗсексизму.

Аналогічні повідомлення на чат-бот надходили з Bінницької області, проте поки їх офіційно не підтверджено.

Юристка Таїсія Рубаняк з Тернополя, членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», особисто зіштовхнулася з відмовою міської ТВК Тернополя у реєстрації кандидатів однієї з політичних сил через вживання в документах фемінітивів.

За її словами, партійці підготували необхідний пакет документів для реєстрації кандидатів на місцевих виборах, де використали фемінітиви, зокрема, «кандидатка», «членкиня», «громадянка». Проте ТВК відмовилися їх реєструвати, аргументуючи це тим, що вживання фемінітивів не передбачає новий Bиборчий кодекс. Відповідно, документи були повернуті партіям на доопрацювання.

Таїсія Рубняк розповіла, що ТВК не надала офіційного роз’яснення, проте посилалася на існування внутрішнього усного розпорядження ЦВК, яке наполегливо рекомендує уникати фемінітивів.

Юристка змушена була внести правки у документи, оскільки сьогодні — останній день, коли охочі можуть зареєструватися кандидатами на місцевих виборів. Вже завтра подати документи до територіального виборчкому буде неможливо.

За словами членкині експертної ради при МФО «Рівні можливості», президентки Асоціації «Громадські ініціативи» Любові Лук’янцевої, ТВК перевищили свої повноваження, адже стаття 230 виборчого кодексу містить чіткий перелік підстав щодо скасування реєстрації, де про фемінітиви мова не йде.

«Вживання фемінітивів — це вже є не тільки практика розмовної мови, а й мови офіційної, та починає використовуватися в тому числі і в нормативно-правових актах. Більше того, якщо у поданих документах виявлено помилки чи неточності, якщо вони не є перешкодою для розуміння змісту, то також, згідно ч.3 ст. 230, не є підставою для відмови», — відзначила експертка.
Пані Лук’янцева наголосила, що територіальні виборчі комісії не мають виходити за межі своїх повноважень, а також трактувати на власний розсуд положення ВКУ.

50% скерували до ЦBК прохання прокоментувати дану ситуацію.

Як відомо, Верховна Рада України призначила проведення чергових місцевих виборів в Україні на 25 жовтня 2020 року. Виборці обиратимуть мерів міст, депутатів обласних, міських, районних, селищних та сільських рад.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті