Головна Статті У Франції запустили антидискримінаційну платформу: гендерна дискримінація у топ-3

У Франції запустили антидискримінаційну платформу: гендерна дискримінація у топ-3

1
677
Емануель Макрон
Еммануель Макрон

У Франції розпочала роботу антидискримінаційна платформа – нова ініціатива президента Еммануеля Макрона. Відтепер усі, хто вважає, що став жертвою дискримінації, можуть поскаржитися через сайт antidiscriminations.fr або зателефонувати на гарячу лінію, пише  Radio France International.

Гендерна дискримінація входить у топ-3 тих видів дискримінації, на які скаржаться французи. Причому у повідомленні наголошується, що в переважній більшості випадків страждають жінки: за даними статистики основними видами дискримінації є за ознакою походження (включаючи расу і національність) – 24,5%, через інвалідність – 22,7%, за ознакою статі – 12,7%.

Досить поширеною є дискримінація за віковою ознакою – 5,7%, і навіть дискримінація через профспілкову діяльність – 5%.

«Будь-яка дискримінація – це приниження, це насильство. Існування дискримінації нагадує нам про те, що (розбудова) Республіки ніколи не завершується», – заявив Еммануель Макрон, назвавши нову платформу «конкретним інструментом для того, щоб покласти край несправедливості».

При заповненні формуляра на сайті пропонується вибрати сферу прояву дискримінації: приватне майно і послуги; освіта; робота в держсекторі; робота в приватному секторі; житло; державні служби.

У перші пів дня на платформу надійшло понад 200 повідомлень. Для порівняння: раніше апарат уповноваженого отримував приблизно 5500 скарг на дискримінацію за рік, що, звісно, неймовірно мало для 67-мільйонної Франції.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті