Home Статті У Габоні жінка вперше стала прем’єр-міністеркою

У Габоні жінка вперше стала прем’єр-міністеркою

7
359

Президент Габону Алі Бонго Ондімба призначив прем’єр-міністеркою Роуз Крістіане Оссуку Рапонду. Це перша жінка на посаді прем’єр-міністра Габону, пише Аljazeera.

56-річна Оссука Рапонда є економісткою за освітою, закінчила Габонський інститут економіки та фінансів за спеціальністю державні фінанси.

У 2012 році вона стала міністеркою з питань бюджету, а  2014-му – першою жінкою – мером Лібревіля, столиці Габону. На виборах вона кандидувала від пропрезидентської Габонської демократичної партії (PDG).

У заяві офісу президента зазначається, що її місія полягатиме в тому, щоб «забезпечити економічне відновлення Габону та необхідну соціальну підтримку під час світової кризи, викликаної пандемією COVID-19».

Габон – центральноафриканська держава, економіка якої є залежною від цін на нафту.

Нині країна переживає економічний удар, пов’язаний із падінням цін на нафту та зниженням доходів від торгівлі через COVID-19, а тимчасом політична опозиція та лідери громадянського суспільства ставлять під сумнів здатність президента Бонго управляти країною після того, як він переніс інсульт у жовтні 2018 року.

Поки він лікувався за кордоном, країна пережила спробу політичного перевороту в січні 2019 року.

Путч тривав лише кілька годин, але після нього відбулися кадрові зміни, зокрема Оссука Рапонда очолила Міністерство оборони.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті