Головна Статті У Хмельницькому пропонують відкликати депутатів за сексизм та дискримінацію

У Хмельницькому пропонують відкликати депутатів за сексизм та дискримінацію

0
87

У Хмельницькому для депутатів обласної ради розробили етичний кодекс, де прописали відповідальність за дискримінацію та сексизм. Серед запропонованих санкцій для порушників – відкликання депутата. 

Ініціатива оновити кодекс етики Хмельницької обласної ради належить депутатській групі «Рівні можливості».

Проєкт кодексу для Хмельницької облради презентувала депутатка Аліна Коваль. Вона акцентувала увагу на тому, що такі кодекси – європейська практика. В Україні їх ухвалено лише в декількох місцевих радах – Вінницькій, Чернівецькій, Дніпровській, Бердичівській, Ірпінській та Маріупольській.

Кодекс містить положення, які визначають протидію дискримінацій та сексизму у депутатській діяльності. 

Зокрема зазначається, що «депутати у своїй діяльності дотримуються принципу рівності громадян в усіх сферах життя. Не допускають прояву дискримінації за ознакою раси, кольору шкіри, політичних, релігійних, гендерних та інших переконань, статі віку, обмежених фізичних можливостей, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного й майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками в будь-якій формі».

Читайте також: Рейтинг «найсексуальніших депутаток»: у чому сексизм?

Також є окремі визначення щодо протидії сексизму. Зокрема пропонується «не вчиняти діянь сексистського характеру, виражених словесно (погрози, залякування, агресія, непристойні висловлювання тощо), або фізично (поплескування, доторки тощо), які зачіпають, принижують чи ображають людську честь і гідність».

У документі також прописана відповідальність за порушення будь-яких норм кодексу. Так щодо порушника можуть застосувати один або одночасно кілька заходів впливу. Серед яких: публічне вибачення депутата чи депутатки, розміщення повідомлень у засобах масової інформації та на офіційному сайті ради щодо порушення норм тими чи іншими особами, а також рекомендація виборцям відкликати депутата відповідно до вимог чинного законодавства.

Зустріч та обговорення серед депутаток відбулась у межах проєкту «Академія жіночого лідерства» за підтримки уряду Канади, Національного демократичного інституту та Українського жіночого фонду.

Інна Наливайко, Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті