Home Статті У Кабулі скоїли напад на афганську правозахисницю й актрису Сабу Сахар

У Кабулі скоїли напад на афганську правозахисницю й актрису Сабу Сахар

0
239
Фото: ULLSTEIN BILD / GETTY

У Кабулі невідомі скоїли напад на афганську правозахисницю та актрису Сабу Сахар. Жінка отримала вогнепальне поранення. Зловмисники обстріляли автівку, в якій перебували ще чотири людини, серед них була дитина, пише ВВС.

За словами чоловіка потерпілої Емаля Закі, троє чоловіків напали на його дружину, коли вона їхала на роботу. Разом із актрисою в машині були її дитина, водій і двоє охоронців. Охоронці також отримали поранення.

Закі зазначив, що почув постріли приблизно через п’ять хвилин після того, як його дружина вийшла з будинку. Він одразу побіг на місце події та викликав швидку допомогу. Доставлену в шпиталь Сахар прооперували.

44-річна Саба Сахар – відома борчиня за права жінок. Вона також є однією з перших жінок-режисерок в Афганістані. У своїх стрічках жінка порушує питання корупції та соціальної справедливості.

Вона також є офіцеркою міліції. Нещодавно її призначили на керівну посаду курувати гендерні питання.

«Я хочу показати, що афганські жінки здатні робити все, що роблять чоловіки», – говорила Саба в інтерв’ю The Guardian у 2012 році.

Правозахисна організація Amnesty International висловила стурбованість у зв’язку з інцидентом. Її представники наголосили, що в Афганістані спостерігається «надзвичайно тривожне» зростання кількості нападів на кіноакторів, політичних активістів і правозахисників.

Читайте також: У Сомалі вбили активістку та правозахисницю Алмааз Елман

Нагадаємо, у травні 2019 року в Кабулі вбили телеведучу Міну Мангаль, яка була радницею з питань культури парламенту Афганістану й борчинею за права жінок. У момент нападу жінка чекала на авто, яким мала їхати на роботу. Очевидці розповіли, що в неї стріляли двоє осіб на мотоциклі.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті