У Боготі, столиці Колумбії, запровадили обмеження за гендерною ознакою на час карантину. Мета цих обмежень скоротити кількість людей на вулицях: по непарних днях залишати місця ізоляції мають право лише чоловіки, по парних – жінки. Раніше карантинну гендерну сепарацію запровадила Панама, пише The New-York Times.
Правила гендерної сепарації не поширюються на тих, хто працюють у «критичних індустріях»: охороні здоров’я та продуктовому забезпеченні. Вигул собак дозволено у всі дні представникам будь-якої статі, але не більше ніж 20 хвилин.
Порушникам доведеться заплатити штраф близько $240, що є мінімальною зарплатнею у Колумбії.
Мер Боготи Клаудіа Лопез, перша жінка і перша відкрита лесбійка на цій посаді, пояснила, що гендерна сепарація є найпростішим способом для поліції ідентифікувати порушників карантину.
Також вона наголосила, що влада поважає гендерне різноманіття, тому трансгендери можуть слідувати правилам для статі, з якою вони себе ідентифікують.
За перші два дні гендерної сепарації поліція виписала штраф 104 жінкам та 610 чоловікам за порушення порядку, повідомила Лопес. Порушники повинні будуть заплатити половину штрафу протягом п’яти днів або у перспективі постати перед судом.
Раніше аналогічні заходи було запроваджено у Панамі.
У Перу також була така спроба, проте президент Мартін Віскарра скасував гендерну сепарацію після критики, що це призведе до дискримінації трансгендерних людей.
Нагадаємо, що Human Rights Watch критикував Панаму за запровадження гендерної сепарації, оскільки було порушено права трансгендерної жінки, яка вийшла на вулицю у жіночий день і була затримана поліцією.
Колумбія перебуває на карантині уже близько місяця. Тут зафісовано близько 3000 випадків захворювання на COVID-19 з більш ніж 60 000 випадків по Латинській Америці, епіцентр захворювання у Боготі.
50%