Головна Статті У Китаї влада закликає жінок «повертатися на кухню» та народжувати дітей

У Китаї влада закликає жінок «повертатися на кухню» та народжувати дітей

2
774
Сі Цзіньпін, лідер Китаю, сидів у центрі сцени на відкритті Національного конгресу жінок

Влада Китаю, схоже, взяла курс на де-емансипацію жінок та повернення їх «на кухню». Такі заклики лунають, щоб подолати демографічну кризу, яка стрімко погіршується останніми роками. Про це пише Уніан із посиланням на The New York Times. Видання проаналізувало виступи, які лунали на з’їзді Національного конгресу жінок.

The New York Times зазначає, що «жіночий конгрес», який проводиться раз на п’ять років, є одним із тих інструментів, за допомогою яких Компартія Китаю прагне показати свою увагу до проблем жіноцтва. Але тепер, замість декларацій про гендерну рівність і трудові звитяги жінок, Компартія почала просувати ідею Сі Цзіньпіна, що головною метою життя для жінки є шлюб і народження дітей.

«Партії вкрай потрібні жінки, щоб мати більше дітей. Китай потрапив у демографічну кризу. Народжуваність різко впала, що призвело до скорочення населення вперше з 1960-х років», — пише NYT.

Гендерна рівнівсть важлива, але роль жінки цінна саме у сім’ї

Зіткнувшись із демографічною кризою, уповільненням економіки та тим, що вона вважає впертим зростанням фемінізму, Компартія вирішила повернути жінок у дім, закликаючи їх виховувати молодь і піклуватися про старих. Ця робота, за словами Сі Цзіньпіна, є важливою на «шляху Китаю до модернізації».

Виступаючи на «жіночому конгресі», заступник Сі Цзіньпіня Дін Сюєсян не згадав стандартну фразу, яку на таких зібрання виголошували протягом десятиліть (про те, що гендерна рівність є основною національною політикою). Сам Сі, хоч і кивав на гендерну рівність, але загалом його промова була присвячена саме ролі жінки в сім’ї, у народженні та вихованні дітей.


Читайте також: Данія, Швейцарія та Швеція визнані найкращими країнами для жінок


Тенденція до зменшення кількості шлюбів і народжуваності у Китаї формувалася роками, і пан Сі спонукає жінок виконувати роль, яку вони давно відкидали. Багато молодих та освічених жінок у найбільших містах Китаю насолоджуються своєю фінансовою незалежністю та не хочуть заміж. Зокерма й через те, що на них тиснуть, щоб вони народжували дітей і покидали роботу.


Читайте також на сайті кампанії «Повага»Чайлдфрі, війна та лицемірство


За словами професора політології Ханьчжана Лю, який досліджував виступи китайських високопосадовців протягом останніх двох десятиліть, цей конгрес різко контрастує з попередніми заходами, коли високопосадовці наголошували на важливості як рівності, так і самореалізації жінок.

У свою чергу, професор Фубін Су нагадав, що за часів політики «однієї дитини на сім’ю» Компартія вдавалася до штрафів, примусових абортів і стерилізації, намагаючись уповільнити зростання населення. 

«Якщо партія могла жертвувати жіночим тілом і правами на народження заради своєї політики однієї дитини, вона може знову нав’язати свою волю жінкам», — попередив він.

Демографічна криза в Китаї

Минулого року населення Китаю скоротилося приблизно на 850 тисяч осіб, що сталося вперше з 1961 року, коли в Китаї вирував голод. В ООН прогнозують, що населення Китаю скоротиться на 109 мільйонів до 2050 року і становитиме трохи більше 1,3 мільярда людей. 

Причинами демографічної кризи експерти називають наслідки «політики однієї дитини», яка діяла з 1980 по 2015 рік, а також економічні негаразди, що змушують китайців відмовлятися від народження дітей.

Через цей спад Індія вже наздогнала та, ймовірно, обігнала Китай за кількістю населення.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті