У Києві розробляють політку місцевого розвитку, засновану на правах людини та гендерній рівності. Про це інформують у КМДА.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда та представниця офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова підписали відповідний меморандум про співпрацю.
Читайте також: Камала Гарріс назвала гендерну рівність основою демократії
«Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків має визначальне значення для розвитку, соціальної справедливості та довіри до місцевої влади. Ми приєдналися до Європейської Хартії рівності, розробили план дій на три роки, прийняли міську цільову програму протидії та запобігання насильству.
Ми плануємо разом працювати для впровадження гендерно чутливих міських послуг, підтримки жіночого лідерства, залучення жінок до прийняття рішень та миробудування», – зазначила Марина Хонда.
Вона також нагадала, що завдяки співпраці із Фондом народонаселення ООН у столиці активно розбудовують систему протидії та запобігання насильству.
Читайте також: Рада проголосувала за посилення відповідальності за гендерне насильство
Представниця офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова зауважила, що Київ є першим містом, який почав враховувати гендерні групи в оцінці впливу пандемії COVID на уразливі верстви населення.
«Гендерна рівність не лише належить до базових прав людини, а і є передумовою сталого соціально-економічного місцевого розвитку. КМДА є лідером серед органів місцевого самоврядування щодо надання гендерно-орієнтованої відповіді на пандемію COVID-19. Вона одна із перших проаналізувала непропорційний вплив пандемії на різні групи жінок та чоловіків та почала враховувати у своїй роботі рекомендації оперативної гендерної оцінки становища жінок в умовах пандемії COVID-19 в Україні. Ми вітаємо підписання цього меморандуму та поглиблення нашої співпраці, яка не лише сприятиме покращенню життя для жінок та дівчат у Києві, але і в інших містах України», – сказала Еріка Квапілова.
У рамках меморандуму проведуть оцінку інституційного потенціалу КМДА з питань гендерної рівності та дотримання прав людини, зокрема, гендерно чутливої відповіді на COVID-19. Планується також проведення тренінгів із цифрової грамотності для жінок, які належать до найуразливіших груп.
50%